Slovensko

Matka sa slušne chcela opýtať našich odborníkov tieto otázky. Dokázali by jej odpovedať?

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes sa v Čadci stretli lekári a odborníci na pandémiu. Diskutovali Sabaka, Krčméry či Jarčuška a pred budovou sa konal aj protest rodičov, ktorí ako sami tvrdia, že sú žiadni fašisti či antivaxeri, sú len mami a otcovia, ktorí majú otázky a žiadne odpovede.

Rodičia sa chceli odborníkov opýtať, na základe akých štúdii bolo rozhodnuté, aby deti museli nosiť v školách rúška. Chceli vedieť, kto a kde tieto štúdie robil a či v týchto štúdiách boli aj kontrolné skupiny detí, ktoré na sebe rúška nemali a mohli tak porovnávať výsledky štúdii. Opýtať sa chceli aj to, či slovenskí odborníci vedia, aké dopady bude mať nosenie rúšok detí na ich zdravie či psychiku.

Protest podporili aj poslanci za stranu ĽSNS Marek Kotleba, Andrej Medvecký či Stanislav Mizík. Ako informujú na sociálnych sieťach, nebolo im umožnené sa zúčastniť diskusie, pretože nie sú očkovaní a testovaní „Kde chýba oponentúra, nie je odborná diskusia. 27. ročník Hálkových dní v Čadci vždy slúžil na odbornú diskusiu v medicínskej oblasti. Podujatie navštevujú aj hostia zo zahraničia. Tento ročník však nemožno hovoriť o žiadnej odbornej diskusii, pretože lobisti za povinné očkovanie Sabaka, Krčméry a Jarčuška celé podujatie zneužili na propagáciu vakcín a svojim oponentom, vrátane mňa samotného a poslancovi NR SR Marekovi Kotlebovi, či poslancovi NR SR Stanislavovi Mizíkovi, zablokovali vstup na podujatie. Ak sa však skutočne považujú za odborníkov, nechápem prečo sa boja kritických otázok z radov laickej verejnosti. Už podľa tohto je vidieť, že očkovacia lobby je na prvom mieste a sú za ňou obrovské peniaze.“ napísal na sociálnej sieti poslanec Medvecký.