Masaker vo Viedni! Obrovská masa vyšla dnes do ulíc. Odmietajú povinné očkovanie (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Masaker vo Viedni! Obrovská masa vyšla dnes do ulíc. Odmietajú povinné očkovanie (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Asi 20 000 ľudí, ktorí nesúhlasia s opatreniami sa v sobotu zišlo v centre Viedne. Podľa agentúry APA dávali najavo hlavne odpor voči chystanej očkovacej povinnosti pre všetkých ľudí starších ako 14 rokov. V Nemecku niekoľko stoviek ľudí usporiadalo podobnú demonštráciu vo Schwerine.

Protest nazvaný “Megademonštrácia za slobodu a proti chaosu a nátlaku” na viedenskom Námestí Hrdinov (Heldenplatz) zvolala populistická Strana slobodných (FPÖ). Pri podobnom zhromaždení minulý týždeň poslankyňa tejto strany Dagmar Belakowitschová tvrdila, že nemocnica sa neplní kvôli “tým zlým nenaočkovaným”, ale kvôli “mnohým očkovaným, ktorí sa musia liečiť kvôli problémom spôsobeným vakcináciou”.

Jej tvrdenie poprel šéf Viedenského zdravotníckeho zväzu Michael Binder, podľa ktorého v nemocnici neleží jediný pacient, ktorému by ublížilo očkovanie.

Kvôli zaisteniu bezpečnosti pri sobotnom zhromaždení i ďalších ohlásených protestoch bolo povolaných 1400 policajtov, viedenským strážcom poriadku prišli pomôcť aj ich kolegovia z iných spolkových krajín.

Rakúsko plošnú očkovaciu povinnosť zavádza ako prvá krajina v Európe, platiť začne zrejme od februára. Za jej nedodržanie bude hroziť pokuta vo výške 600 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *