Masaker v Prahe: Česi vyšli do ulíc. Odmietajú povinné očkovanie a sú ich tisíce - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Masaker v Prahe: Česi vyšli do ulíc. Odmietajú povinné očkovanie a sú ich tisíce

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V nedeľu popoludní začal protest iniciatívy Chcípl pes a odporcov očkovania, ktorí sa zišli na Václavskom námestí v Prahe.

Po prejavoch sa potom demonštranti prešli smerom k Pražskému hradu.

Iniciatíva Chcípl pes tiež zdôraznila, že nešlo iba o protest proti povinnému očkovaniu, ale aj proti vymenovaniu Víta Rakušana ministrom vnútra a Martina Kupku ministrom dopravy v novej vláde.

„Je to dôležitý deň, kedy môžeme aktívne vyjadriť náš názor na danú situáciu a kde môžeme byť vidieť. Mali by sme zobrať svoje kabáty a aktívne sa postaviť za nesúhlas s povinnou vakcináciou proti Covid-19, za práva naše aj ostatných. Môžeme byť aj motiváciou pre mnoho ľudí,“ napísali vo vyhlásení profesionálni hasiči z územného odboru Pardubice.

Podľa odhadov a analýzy z videí sa protestného sprievodu zúčastnilo zhruba 25-tisíc ľudí, podľa odhadov mainstreamových médií 4-5-tisíc ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *