Masaker v Lidli: Pre zle nasadené rúško dostal chlapec rany železným teleskopom (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Masaker v Lidli: Pre zle nasadené rúško dostal chlapec rany železným teleskopom (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Policajti sa zaoberali prípadom, ktorý je ťažko pochopiteľný v mnohých ohľadoch. K celej udalosti došlo v stredu desiateho novembra 2020 v predajni Lidl vo Vejprnickej ulici v Plzni. Sem si pre desiatu a niečo na pitie prišla skupina chlapcov, ktorí mali práve pauzu v neďalekej škole, a jeden z nich bol napadnutý strážnym, ktorý na útok na pätnásťročného chlapca neváhal použiť teleskopický obušok a zraniť ho.

„Môj pätnásťročný syn sa po vstupe do predajne pri pokladni dal do reči s niekoľkými kamarátmi a strážny ho upozornil na zle nasadenú rúško, čo syn okamžite napravil. To ale tomu podivnému strážnemu nestačilo, začal syna vykazovať z predajne a strkať ho k východu. Keď sa syn tomuto jednaniu vzoprel, že si potrebuje len kúpiť desiatu do školy, strážny náhle vytasil teleskopický obušok a niekoľkokrát syna udrel, konkrétne do ramena a cez stehno, ale bohužiaľ aj do lakťa, čo mu spôsobilo zranenie, s ktorým sa potom musel liečiť ” vysvetľuje útok otec napadnutého.

Muž sa potom ešte s chlapcom stretol pred obchodom, kde sa častovali úplne nepublikovateľnými a značne vulgárnymi výrazmi. Svedkovia, ktorí všetko videli, na miesto privolali policajtov, ale napadnutý chlapec bohužiaľ odišiel ešte pred ich príchodom.

Vyjadrenie Lidlu k celej udalosti:

„Pracovníci ostrahy nie sú zamestnancami Lidlu, najímame ich prostredníctvom bezpečnostných agentúr. Našou prioritou je, aby sa zákazníci pri nakupovaní cítili komfortne a bezpečne a jednanie pracovníka ostrahy tak rozhodne neschvaľujeme a je v príkrom rozpore s našimi firemnými hodnotami.

S daným pracovníkom sme okamžite ukončili spoluprácu a spolupracujeme s Políciou ČR. Celý incident nás veľmi mrzí a v rámci komunikácie s externými bezpečnostnými agentúrami budeme apelovať, aby pracovníci ostrahy riešili všetky prípadné nedorozumenia zmierlivým a pokojným postupom,“ uviedol tlačový hovorca spoločnosti Lidl Tomáš Myler.

Vyjadrenie vedenia ostrahy k celej udalosti:

“Považujeme to za neprípustné zlyhanie jednotlivca, ktoré s rodinou chlapca riešime. Dotyčný strážnik už u nás nepracuje,” povedal zástupca bezpečnostnej služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *