Markíza navštívila osadu, v ktorej jedia psov: "Páárky, klobáásy nám treba" kričí miestny obyvateľ (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Markíza navštívila osadu, v ktorej jedia psov: “Páárky, klobáásy nám treba” kričí miestny obyvateľ (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Televízia Markíza priniesla dve reportáže z rómskej osady, kde rómovia konzumujú psov. Robia z nich párky či klobásy.

Pred časom vstúpil na Slovensku do platnosti nový zákon, vďaka ktorému zvieratá už nie sú veci. My sme sa však boli pozrieť na jeho aplikovanie v praxi. Podľa tohto zákona je napríklad zakázaná konzumácia psov a nelegálne je vyrábať z týchto zvierat akékoľvek produkty, píše TV Markíza.

Podľa našich zistení sa to však minimálne na jednom mieste nedodržiava a psie zabíjačky, ktoré boli kedysi súčasťou istej skupiny ľudí, sa konajú dodnes. Upozorňujeme, že nasledujúce dve reportáže nie sú vhodné pre maloletých a citlivé povahy.

Pozrite si 1. časť reportáže Kristíny Kövešovej:

V Chminianskych Jakubovanoch sme našli na zemi pohodené rôzne časti psích tiel. Kým niektorí svedkovia nám opísali, ako psie zabíjačky prebiehajú, tamojší obyvatelia hovoria, že je to nezmysel. Po dlhom hľadaní sme konečne našli aj starostu obce a pýtali sa ho, či o situácii vie a ako ju rieši.

Pozrite si 2. časť reportáže Kristíny Kövešovej:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *