Spoločnosť

Mário Vidák: Voľby národniarov rozdelili, ale mali by ich spojiť ešte viac

Po prvom kole prezidentských volieb sa nám národne orientovaná komunita začala deliť na dva tábory medzi voličov ĽSNS a Harabina. Alternatívne médiá to dávajú zožrať všetko Marianovi Kotlebovi a liberálne ladení voliči sa radujú ešte viac, ako keby vyhrala ich kandidátka.

Na začiatok si treba uvedomiť, že druhé kolo je pre národniarov už nepodstatné. Šefčovič je ešte väčší liberál, ako pani Čaputová, pretože on, už za liberalizmus aj bojoval skutkami v Európskom parlamente. Zuzane Čaputovej treba uznať to, že ona sa netají svojou ideológiou, za to pán Šefčovič je ukážkový pokrytec. Trochu uvažujúcemu voličovi stačí päť minút na internete a môže si pozrieť za čo tak vehementne na pôde Bruselu bojoval pán Maroš. A poviem Vám, nebolo to nič, s čím sa spája kresťanstvo a volič, ktorý chce poraziť pani Zuzanu.

Ak chce volič ešte taktizovať, musí si uvedomiť, že Šefčovič bude prezident SMERu, ktorý vymenúva ústavných sudcov a práve náš bývalý premiér Róbert Fico, o toto miesto veľmi žiada. Naopak tu máme dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku, ktorý sa obáva, že po ukončení mandátu ho čaká pobyt, ktorý sa vôbec nepodobá tomu, kde si kráľoval posledných päť rokov.

Voliči Kotlebu a Harabina by už mali zabudnúť na prezidentské voľby a prestať medzi sebou hľadať vinníka. Takéto zmýšľanie len pomáha ich súperom. Nepomáhajú tomu ani alternatívne médiá, ani ĽSNS a ani Harabin. Myslia si, že môžu fungovať bez seba, ale majú dokopy viac ako pól milióna voličov a bez nich nedokážu nič. Liberáli a mimovládky totiž nevyhrali len vo voľbách, ale darí sa im aj rozdeliť pronárodnú scénu a to je ešte väčšie víťazstvo a práve tento fakt by si mali všetci uvedomiť.

Uvedomiť situáciu by si mali aj alternatívne médiá, ktoré bezhlavo šíria nepravdy na ĽSNS a ich spájanie so SMERom. Takto alternatíva nahráva na smeč liberálom a škodí ešte viac, ako oni samotní.

Mário Vidák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *