Marian Kotleba o skutočných koaličných dôvodoch opätovného predĺženia núdzového stavu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ešte v piatok po opätovnom schválení núdzového stavu 83 koaličnými poslancami Národnej rady Slovenskej Republiky, uskutočnila opozičná Ľudová strana Naše Slovensko na pôde parlamentu tlačovú besedu

Predseda ĽSNS Marian Kotleba na nej zhodnotil súčasnú situáciu, pričom vládnej koalícii vytkol mnohé kroky. Ako zdôraznil, argumenty na predlženie núdzového stavu sa vo vládnej koalícii týkali výlučne rezortu zdravotníctva a teda nemôže súhlasiť s predlžovaním núdzového stavu pre celé Slovensko. Kotleba ďalej uvádza, že ani po schválení predlženia núdzového stavu vláda nezačne ľudí liečiť, bude ich posielať do domácej karantény, kde budú čakať na prípadné zhoršenie zdravotného stavu. Ak sa zdravotný stav zhorší budú si ľudia tri štyri dni neustále volať sanitku, kým sa dostanú do nejakej nemocnice.

Vláda aj po predlžení núdzového stavu ide vynakladať desiatky miliónov eur na plošné testovanie. Na mobilné testovacie centrá, z ktorých sa stal neskutočný biznis, dáva vláda mesačne 21 miliónov eur, samozrejme pre svojich vyvolených, ale pre všetkých občanov sa po dnešnom opätovnom predlžení núdzového stavu nič k lepšiemu nezmení. Nedostanú vitamíny, nedostane sa im alternatívna liečba a z pohľadu liečenia chorých sa nič pozitívne neudeje. My sme preto nemohli s tak babráckym nastavením núdzového stavu súhlasiť. Trváme na tom, že ak sa chce vláda starať o zdravie ľudí, tak ich musí začať liečiť. Sú na to postupy a metódy, ale z nejakého neznámeho dôvodu vláda Slovenskej republiky na čele s ministrom zdravotníctva Krajčim, neustále odmieta zmeniť liečebný protokol  pre ľudí, ktorí ochorejú na ťažký priebeh ochorenia koronavírusu.

Kotleba ďalej pripomína zatknutie 15 ľudí, ktorí prišli neďaleko parlament vyjadriť nespokojnosť. Pri tejto príležitosti spomenul nedávny výrok štátneho tajomníka Klusa (SaS), ktorý sa v priamom prenose v TV vyjadril o nutnosti dodržiavania pravidiel od občanov pod hrozbou presadzovania ešte vyšších pokút. „…tu nielenže sa nám rozpadá vláda, tu sa rozpadá samotné Slovensko, Slovenská republika a žiaľ doplácajú na to všetci tí slušní, poctiví občania, ktorí v dobrej viere chcú dodržiavať  vládne nariadenia, hoci sami vidia, čím dlhšie Slovensko Matovičove nariadenia dodržiava, tým horšia je naša zdravotná situácia“. Kotlebovi je ľúto, že napriek avízam zo strán niektorých koaličných poslancov o nesúhlase s ďalším predlžovaním núdzového stavu, títo opäť hlasovali za. ĽSNS nevidí žiadne východisko z tejto situácie v neustálom plošnom testovaní, ruinuje sa ekonomika, ľudia sa tlačia do extrémnych životných situácií, mnohí už nemajú žiadne životné úspory a nemajú z čoho žiť. Na druhej strane vláda robí čoraz väčší biznis na procesoch spojených so situáciou a takto to ďalej pokračovať nemôže. Z tohto dôvodu LSNS predkladá do parlamentu novelu zákona o bezpečnosti štátu, ktorá má za cieľ obsiahnuť väčší záber a teda aj zástupcov veľkej časti občanov, voličov opozície. Cieľom je teda zmeniť doterajšie znenie, kde o predlžení núdzového stavu mohla rozhodnúť trojpätinová časť parlamentu, na štvorpätinovú, dodáva Marian Kotleba na záver svojho vstupu tlačovej konferencie.