Komentáre

Marian Kotleba, ĽSNS, opozícia… Neustále v parlamente bránime spravodlivosť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prakticky od otvorenia prvej parlamentnej schôdze sú opozíciou bránené záujmy strednej vrstvy ako aj záujmy najslabších v štáte. Zdá sa, že na koronavírus a chabé opatrenia vlády spojené s pandémiou doplatia nie len živnostníci, ale aj bežní ľudia.

Nejeden článok sme venovali zdvihnutému prstu. Opatrenia vlády majú úskalia, ktoré majú neblahý dopad na ďalšiu existenciu živnostníkov. Marian Kotleba, Tomáš Taraba, ďalší poslanci za ĽS Naše Slovensko, ale aj poslanci Smeru sú častými rečníkmi na schôdzach NRSR. Upozorňujú najmä na prípadné nedostatky väčšinovou koalíciou predkladaných zákonov.

Premiér vyzýva na spoluprácu

Na jednej strane premiér vyzýva na spoluprácu, na tej druhej sa stačí pozrieť do parlamentných lavíc a tu uvidíme pravý opak. O spolupráci tu nemôže byť ani reči. V zrozumiteľnom jazyku povedané – ak koalícia ide cielene dávať pomoc tzv. vyvoleným, tak opozícia v rozprave upozorňuje na nedostatky, apeluje na nedostatočné pokrytie štátnou pomocou, ktorá sa zjavne nedostane ani mnohým tým, ktorým vláda paradoxne z dôvodu pandémie zakázala vykonávať svoju činnosť, svoju prácu.

V službách bánk a bankárov?

Posledné parlamentné dni sa nesú v priam záhadne nesmiernej náklonnosti k bankám. Nepomáhajú ani opozitá a ani skutočnosť rekordného slovenského bankového zisku za rok 2019, ktorý predstavoval po zdanení 643,16 milióna Eur. „Všetci krvácajú, banky zarábajú kráľovsky“ – hovorí Ing. Mgr. Tomáš Taraba opozičný poslanec za ĽS Naše Slovensko. Okrem toho, že poslanci nerešpektovali opozičné návrhy a napokon schválili neustále bežiace úroky počas prípadných odkladov splátok úverov, schválili ešte aj zníženie bankovej dane. Zdá sa, že sa nám tu kryštalizuje vláda veľkokapitálu.

Marian Kotleba hovorí, že víťazom tejto situácie sú banky!

Ako doslova uviedol: „..my sa tu o tom môžeme rozprávať…máme návrh zákona, ktorý jasne hovorí o tom, že víťazom tejto situácie sú komerčné neslovenské cudzie banky. S úžasom tu počúvam celý deň, že my sme museli rokovať a dohadovať sa s bankami aké podmienky, aké podmienky s bankami môžeme vybojovať. A ja sa pýtam kto je tu vláda Slovenskej republiky, kto je tu parlament? Kto sú nejaké banky? Veď my máme zákonodárnu moc, vláda má rozhodovaciu moc. ..“

T.R.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *