Manželka izraelského premiéra na návšteve Ukrajiny dostala chlieb so soľou a hodila ho na zem - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Manželka izraelského premiéra na návšteve Ukrajiny dostala chlieb so soľou a hodila ho na zem

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Škandálom odštartovala štátna návšteva izraelského premiéra Benjamina Netanjahua na Ukrajine. Na svedomí ho má premiérova manželka Sarah Netanjahuová. Počas uvítacej ceremónie hodila podávaný chlieb so soľou na zem, píše denník Ukrajinská pravda. Svoje tvrdenie dokladá videozáznamom.

Izraelského premiéra s manželkou vítali na letisku tri dievčatá v národných krojoch, ktoré im podali chlieb so soľou. Ako poznamenáva denník, vítanie chlebom a soľou je podľa slovanských zvyklostí prejavom najvyššej úcty a rešpektu k tým, ktorí sú týmto spôsobom vítaní.

Netanjahu si odlomil kúsok chleba a zjedol ho. Potom odlomil ďalší kúsok a podal ho manželke. Tá si ho vzala, ale nezjedla ho a odhodila ho na zem. S úsmevom si potom vzala kyticu kvetov, ktorú jej odovzdali.

Nebol to jej prvý prešľap spojený s návštevou návšteva Ukrajiny. Sarah Netanjahuová sa mala podľa informácií niektorých médií pohádať s posádkou lietadla, ktoré ich transportovalo do Kyjeva. Údajne ju vraj posádka na palube riadne neprivítala.

Netanjahuová si to vraj chcela ísť vybaviť s kapitánom letu do kokpitu, tam však nebola vpustená, napísal denník Ukrajinská pravda. Kapitán nakoniec premiéra s manželkou prišiel privítať krátko pred odletom, dodal denník.

S Netanjahuovou manželkou sa spája viacero afér. Pred rokom bola napríklad zverejnená nahrávka, v ktorej nevyberavo nadáva svojmu poradcovi. Známa je aj svojím povýšeneckým správaním k pomocníkom v domácnosti. Naposledy sa riešil prípad, keď objednávala jedlo z drahých reštaurácií napriek tomu, že vládna rezidencia si platí vlastného kuchára.

Prešľap Sarah Netanjahuovej po pristátí v Kyjeve:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *