Zo sveta

Manželia umreli na covid minútu po sebe. Boli plne očkovaní

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Manželia Cal a Linda Dunhamoví museli byť hospitalizovaní kvôli covidu. Obaja mali ukončené očkovanie, napriek tomu v nemocnici zomrel najprv päťdesiatdeväť ročný muž a len minútu po ňom aj jeho šesťdesiatšesťročná žena.

Ich dcéra Sarah uviedla, že rodičia mali skvelé manželstvo. „Všetko robili spolu. Milovali svoju rodinu, ale hlavne jeden druhého, „opísala. Hoci mali obaja za sebou už dve dávky očkovania proti covidu, mali oslabenú imunitu a v nemocnici vírusu nakoniec spoločne podľahli.

Manželia odišli kempovať s rodinou, hoci sa necítili príliš dobre. „Otec mi pred výletom volal a hovoril, že jemu ani mame nie je dobre,“ povedala dcéra. Napriek tomu nakoniec odišli na výlet, kde sa ich zdravotný stav výrazne zhoršil. „Tretí deň ma rodičia zobudili, aby mi povedali, že sa cítia chorí, a odišli domov,“ povedala dcéra pre Fox 17.

O pár dní neskôr museli byť manželia hospitalizovaní a lekári ich pripojili na pľúcne ventilátory. Nedlho potom, čo boli prevezení na rovnaký izbu, Cal o 11:07 zomrel. Jeho žena zomrela minútu po ňom. Pri tom sa celý čas držali za ruky. „Mama vždy hovorila, že odíde za otcom, že pôjde hneď za ním,“ dodala ich dcéra.

Sarah Dunhamová je smutná z ľudí, ktorí vírus ignorujú. „Moji rodičia na chorobu zomreli počas šesťdesiatich sekúnd. Možno je na čase brať vírus vážne, „zdôraznila.