Mami! Plakalo dievčatko, keď jej brutálne spacifikovali policajti matku bez rúška (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Brutálny policajný zásah v českom meste Ostrava sa odohral v utorok tento týždeň. Policajti tam spacifikovali ženu s malým dieťaťom. Podľa autora videa kvôli tomu, že nemala rúško. Polícia už tento zákrok preveruje, informuje tn.nova.cz

„Policajné šikana v priamom prenose pri reštaurácii v Ostrave-Porube. Pani nemala rúško a chcela sa napiť, strážnici ju spútali a odviezli na stanicu !!! Všetko za prítomnosti malého dievčatká !!! Kam to až dospeje !? Pritom to šlo urobiť úplne inak. Malé dievčatko nechali na mieste! “ napísal k videu na facebooku Patrik Mikulenka.

Následne sa po sociálnych sieťach začalo šíriť aj video, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou zachytáva spor „z druhej strany“ a ktoré podľa všetkého nakrúcala priamo žena, ktorá sa dostala s policajtmi do konfliktu. Zo záberov a sprievodného komentára vyplýva, že odmietala spolupracovať, nechcela hliadkam ukázať doklady, mala tiež na verejnosti popíjať alkohol a pokúšať sa odísť preč za svojim malým dieťaťom.

Strážnici a privolaní policajti proti žene tvrdo zasiahli práve preto, že nemala rúško a nechcela predložiť doklady. Mikulenkovo video ukazuje, že vo chvíli, keď strážcovia zákona ženu zrazili na zem, naozaj nemala zakrytú tvár.

„Neklakajte jej na tú hlavu pred malým dieťaťom, to decko plače. Chlapi, vy nemáte doma rodiny? Ako by sa na to pozerali? Pozerajte sa, ako tá malá plače. Za to, že vám pani nechcela ukázať občianku, to ako vážne? “ komentuje zákrok proti žene autor videa, zatiaľ čo všetko natáča.

„V súčasnej chvíli je predmetný zákrok, ako aj postup strážnikov predmetom kontroly, ktorú nariadilo vedenie Mestskej polície Ostrava. Preskúmavajú všetky okolnosti zákroku, ku ktorému včera došlo v Ostrave-Porube,“ uviedol na otázku TN.cz v stredu ráno hovorkyňa strážnikov Jindřich Machů .

„Strážnici po dobu viac ako desiatich minút pred vykonaním samotného zákroku s pani asertívne komunikovali a zároveň jej trpezlivo vysvetľovali rozsah porušení vládnych nariadení. Tá nemala nasadenú rúšku a konzumovala na mieste verejne prístupnom alkohol,“ doplnili neskôr.