Zo sveta

Malú Nemku v škole bijú moslimovia. Učiteľka: “Nech nosí šatku a nehovorí, že je domáca!”

Portál Bild zverejnil príbeh matky dievčaťa z dominantne nenemeckého mesta v Nemecku, Frankfurtu nad Mohanom, ktorá bola v škole šikanovaná svojimi moslimskými spolužiačkami do takej miery, že sa bála chodiť do školy.

Pritom dievča podľa slov matky pochádza zo zmiešaného manželstva. Otec je “južan” a matka Nemka. Každopádne rodičia i dievča sú kresťania a na dievčati jej zmiešaný pôvod nie je tak vidieť.

“Má blond vlasy, žiadny šatku, má nemecko-hebrejské meno – a sme kresťania!” vysvetľuje jej matka. “Moja dcéra sa v piatej triede nervovo zosypala. Mala modriny a hrozný strach chodiť do školy. Bola bitá a po ceste do školy verbálne napádaná. Jej triedna učiteľka povedala len: ‘Vaša dcéra nemusí hovoriť, že je Nemka. A okrem toho jej môžete dať šatku! ‘zmenili sme školu a od tej doby je všetko lepšie.” dodáva matka.

Problémy sú s deťmi z moslimských rodín, ktoré majú vplyv aj na umiernených moslimov. Radikálne deti určujú pravidlá. Ak sa nemecké dieťa medzi nimi ocitnete v menšine, nemá šancu. Buď sa im prispôsobí, alebo dopadnete ako spomínaná dievčatko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *