Maltský veľvyslanec napísal o Merkelovej, že plní Hitlerov sen o ovládnutí Európy - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Maltský veľvyslanec napísal o Merkelovej, že plní Hitlerov sen o ovládnutí Európy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Angela Merkelová plní sen Adolfa Hitlera, napísal k príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny na Facebook maltský veľvyslanec vo Fínsku Michael Zammit Tabon. O príspevku sa vzápätí dozvedel minister zahraničia, ktorý diplomatovi nariadil komentár zmazať. Potom potvrdil, že prijal jeho rezignáciu. Malta sa podľa neho Nemecku za výrok ospravedlní.

“Pred 75 rokmi sme zastavili Hitlera. Kto teraz zastaví Angelu Merkelovú? Splnila Hitlerov sen ovládnuť Európu” napísal na výročie konca druhej svetovej vojny maltský diplomat Michael Zambit Tabon.

Maltský minister zahraničia Evarist Bartolo portálu Times of Malta o deň neskôr povedal, že diplomata kontaktoval “okamžite, ako sa o tom dozvedel” a požiadal ho, aby príspevok odstránil.

Bartolo tiež potvrdil, že Tabon odstúpil. Malta sa podľa neho Nemecku kvôli necitlivému príspevku ospravedlní. “Tabonov komentár o nemeckej kancelárke nereprezentuje vzájomné priateľstvo a rešpekt medzi Maltou a Nemeckom,” zdôraznil Bartolo. Všetci maltskí diplomati podľa neho dostanú upozornenie, aby sociálne médiá používali zodpovedne.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *