Malajzia uzavrela očkovacie centrum, nakazilo sa 204 očkovaných zamestnancov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Malajzia uzavrela očkovacie centrum, nakazilo sa 204 očkovaných zamestnancov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Malajzia v utorok uzavrela hromadné očkovacie centrum v najhoršie postihnutom štáte po tom, čo bolo viac ako 200 zdravotníkov pozitívne testovaných na koronavírus.

Uzavretie očkovacieho centra bolo prvé a prišlo v čase, keď počet novo potvrdených prípadov nákazy v krajine prekročil päťmiestnu hranicu a dosiahlo rekordných 11 079 prípadov.

Minister pre vedu Khairy Jamaluddin zdôraznil, že nariadil testovanie všetkých 453 pracovníkov centra po tom, čo bol u dvoch dobrovoľníkov potvrdený vírus.

Khairy uviedol, že 204 osôb, ktorých výsledky boli pozitívne, malo nízku vírusovú záťaž, čo znamená, že množstvo vírusu v ich tele bolo malé.

Podľa neho to mohlo byť spôsobené tým, že 88%, teda 400 pracovníkov už bolo očkovaných.

Centrum bolo uzavreté kvôli hĺbkovej dezinfekcii a všetci jeho pracovníci sú izolovaní. Khairy uviedol, že bude znovu otvorené v stredu s novým tímom zdravotníkov.