Majú strach o šéfa Facebooku! Na ochranu pre Zuckerberga dala firma dva krát viac peňazí - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Majú strach o šéfa Facebooku! Na ochranu pre Zuckerberga dala firma dva krát viac peňazí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Spoločnosť Facebook vlani vydala na zaistenie bezpečnosti svojho šéfa Marka Zuckerberga 22,6 milióna dolárov, vyplýva to z dokumentov zverejnených touto firmou. Priamo za ochranu Zuckerberga a jeho rodiny Facebook vlani zaplatil takmer 20 miliónov dolárov, v roku 2017 to pritom bolo “len” deväť miliónov dolárov.

Zuckerberg tiež dostal 2,6 milióna dolárov na to, aby pre svoju osobnú potrebu mohol využívať súkromné lietadlá. Podľa firmy ide o súčasť celého súboru bezpečnostných opatrení.

Facebook sa stal terčom kritiky za svoj údajný podiel na ovplyvňovaní posledných amerických prezidentských volieb zo strany Ruska. Prístup firmy k ochrane súkromia sa vlani tiež dostal do centra pozornosti po správe, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov Zuckerbergovej sociálnej siete.

Facebook minulý týždeň oznámil, že vystupňuje boj proti šíreniu dezinformácií na platforme, sadou nových opatrení. Začína napríklad znižovať dosah príspevkov zo skupín, kde sa manipulácia opakovane objavujú, tiež najnovšie pri radení príspevkov v užívateľskom výbere zohľadňuje celkové postavenie vydavateľa. Denník The Washington Post k tomu podotkol, že kroky idú proti základnému princípu algoritmov Facebooku.

zdroj: idnes.cz spracoval: Magazin1.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *