Majiteľka detského obchodu zakázala vstup zaočkovaným - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Majiteľka detského obchodu zakázala vstup zaočkovaným

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dve cedule zakazujúce vstup ľuďom očkovaným mRNA vakcínami proti novému typu koronavírusu umiestnila pri vchode do obchodu s detským tovarom neďaleko centra Olomouca jeho prevádzkovateľka Zuzana Michálková. Zdôvodnila to tým, že má strach o zdravie zákazníkov aj o to svoje. V rozhovore povedala, že očkovanie zvyšuje riziko prenosu nákazy od ľudí, ktorí kvôli aplikovanej vakcíne nemajú žiadne príznaky covidu-19.

Podľa Michálkovej navyše zatiaľ nebola vedecky preukázaná neškodnosť mRNA očkovanie. Obáva sa preto možného prenosu čiastočiek vakcíny na neočkovaných zákazníkov hlavne z radov tehotných žien. Ceduľkami zakazujúcimi vstup očkovaným ľuďom sa už kvôli možnej diskriminácii zákazníkov začala zaoberať Česká obchodná inšpekcia (ČOI).

Dve ceduľa s nápisom „Zákaz vstupu očkovaným mRNA vakcínami“ a obrázkom, na ktorom sú značky s nápisom STOP a preškrtnutou injekčnou striekačkou, sú umiestnené na stojane pri vchode do predajne. Na tabuliach je informácia, že zákaz bol vydaný „v záujme ochrany zdravia tehotných žien a nenarodených detí, zamestnancov a vedenie spoločnosti“. Zákazová ceduľa menším písmom označuje možné riziko bezpríznakových prenášačov koronavírusu v čase, keď je značná časť populácie očkovaná. „Až do začiatku očkovania spoľahlivo platilo, že neexistujú asymptomatickí pacienti na covid-19,“ stojí na ceduli.

zdroj: novinky.cz