Majitelia slovenských reštaurácii už toho majú dosť a chystajú otvoriť aj napriek zákazu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Majitelia slovenských reštaurácii už toho majú dosť a chystajú otvoriť aj napriek zákazu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Banskej Bystrici sa dnes konala tlačová konferencia zástupcov miestnych gastro prevádzok a cestovného ruchu. Tí tvrdia, že aktuálna pomoc od štátu je nedostatočná a chystajú tvrdé kroky.

Vláda s nimi vôbec nekomunikuje a oni požadujú aby vláda otvorila prevádzky v režime OP už od soboty. Ďalej žiadajú navýšenie podpory na 20 % z poklesu tržieb, obnovenie schémy Prvej pomoci ++ z konca druhej vlny. V rámci pomoci pri rozbehu v ďalšom roku chcú prijatie 10 % DPH už od 1. apríla nasledujúceho roka a apelujú aj na jasné pravidlá bez diskriminácie. 

„Vláde dávame jasné požiadavky, aby boli akceptované do štvrtka. Inak budeme postupovať ďalšie spoločné kroky, aby sme docielili záchranu gastra,“ povedal počas tlačovej konferencie Viliam Pavlovský z Aliancie slovenskej gastronómie. Ak vláda neakceptuje podmienky pomoci, podľa slov Pavlovského budú majitelia zvažovať otvorenie prevádzok aj napriek zákazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *