Majiteľ pozemku odtiahol Rómom unimobunku traktorom na mestský pozemok - MAGAZÍN 1
Slovensko

Majiteľ pozemku odtiahol Rómom unimobunku traktorom na mestský pozemok

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Gelnici sa majiteľ pozemku rozhodol vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Na jeho pozemku, za ktorý platí riadne dane mu totiž bývali Rómovia, kde si postavili unimobunku.

V tejto unimobunke žilo 14 Rómov, ktorých majiteľ 4 roky žiadal, aby odišli, kedže tam bývajú nelegálne. Jeho výzvy však nepočúvali a tak sa rozhodol jednať.

Traktorom odtiahol ich nelegálne bývanie 500m na mestský pozemok a dnes už nemá problém majiteľ pozemku ale mesto.

Radnica mesta ale podala na majiteľa pozemku dve trestné oznámenia, ktoré polícia vyhodnotila ako priestupky, v prvom prípade proti majetku v druhom prípade proti verejnému poriadku.

Majiteľ pozemku však vidí celú vec inak a pre RTVS povedal:

“Si myslím, že sme v práve a tam nie je čo riešiť. V Amerike by ho bol niekto spratal ináč, ale na Slovensku sme to inteligentne vyriešili, slušne. My sme ich 4 roky vyzývali. Som im hovoril deň predtým, než sme ich odtiahli, že prídem na budúci deň, takže vedeli o tom.” povedal majiteľ pozemku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *