Majiteľ MOM-iek sa sťažuje na pokles pacientov a slabší biznis. To je neuveriteľné! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Majiteľ MOM-iek sa sťažuje na pokles pacientov a slabší biznis. To je neuveriteľné!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prevádzkovatelia mobilných odberových miest (MOM-ky) si vedeli zarobiť pekný balík peňazí počas pandémie. Tí, ktorí ich mali desiatky, vedeli mať mesačný obrat v státisícoch eur a zo štátne rozpočtu nám vďaka tomu utekali obrovské milióny. Niektorí to kritizujú, že sa minuli milióny eur na totálne nepresné testy.

A práve majiteľ takýchto mom-iek sa mal sťažovať na koniec pandémie a jeho stratu ziskov. Spoveď ženy, ktorá je zdravotná sestra a počula takéto sťažovanie uverejnila stránka Nekŕmte nás odpadom.

„Včera som sa stala nechtiac svedkom nemilého zážitku. S manželom sme sa po dlhom čase stretli s našimi kamarátmi. Všetko bolo OK, až keď jeden z nich si nepovzdychol, že epidémia aktuálne ustupuje. Prevádzkoval tri MOM-ky a vraj takto nezarobil ešte nikdy,“ začína status žena, ktorá je zdravotná sestra v nemocnici. Vyjadrenia známeho sa jej dotkli.

„Pre nás zdravotníkov bola pandémia každodenný boj, aj keď som priamo nerobila na covid oddelení. Množstvo nadčasov za chýbajúce kolegyne, oveľa vyšší počet pacientov, riziko covidu, ktorý mnohé kolegyne doniesli z nemocnice domov, medzi svojich najbližších,“ píše zdravotná sestra.

„Viem, že práca zdravotníka má byť poslanie, ale aj ona je o peniazoch. Za rok driny som spolu zarobila o 240 eur viac oproti roku pred pandémiou. A tu niekto zarobil státisíce. Namiesto toho, aby peniaze smerovali do nemocníc a k ambulantným lekárom, išli do búdok s nepresnými testami, ktoré druhej vlne aj tak nezabránili,“ končí status nahnevaná zdravotná sestra, ktorá ešte dodáva: „Chcem veriť, že príde čas, keď niekto bude niesť zodpovednosť za takéto manažovanie pandémie na Slovensku.“