Maduro vyhlásil, že rasisti a fašisti vládnu v USA - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Maduro vyhlásil, že rasisti a fašisti vládnu v USA

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Venezuelský prezident Nicolas Maduro ostro zareagoval na kritiku amerického viceprezidenta Mika Penceho a vyhlásil, že v Spojených štátoch vládnu stúpenci Adolfa Hitlera.

“Myslím, že Adolf Hitler je na inej strane. Rasisti a fašisti nevládnu vo Venezuele, vládnu na severe. Tu vládne národ, “vyhlásil Maduro vo vysielaní štátnej televízie.

Podľa venezuelského lídra viceprezident USA Pence ho prirovnal k Hitlerovi a vyzval svet k zjednoteniu, aby proti nemu bojoval.

“Ja som obyčajný človek, z národa, pracujúci človek, som humanista, veľký kresťan. Nikdy v živote som nenariadil niekam vtrhnúť, ja to neurobím, my to neurobíme, “poznamenal Maduro.

“Nie sme národ s vojenskými základňami po celom svete ako vy, pán Pence, máte 800 vojenských základní na svete. Okupujete, vtrháváte, zbombardujete národy sveta počas desaťročí, podporujete štátne prevraty. Som kresťan, revolucionár, socialista od Krista, bolivaran, ktorý je vyučený na hodnotách, príklade a myšlienkach nášho osloboditeľa Simona Bolivara, “zdôraznil venezuelský prezident.

V januári vo Venezuele začali masové protesty proti zákonnému prezidenta Nicolasovi Madurovi. Hlava Národného zhromaždenia, ktoré je pod kontrolou opozície, Juan Guaidó sa nezákonne vyhlásil za dočasného prezidenta.

Niekoľko západných krajín, vrátane USA, podporili Guaida a uznali ho za venezuelského lídra. Iné štáty však, vrátane Číny, Ruska, Turecka, vyjadrili podporu legitímnemu prezidentovi Madurovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *