Maďarsko s Ruskom pomáhajú kresťanom v moslimskej krajine: "Sme kresťania, musíme im pomôcť!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Maďarsko s Ruskom pomáhajú kresťanom v moslimskej krajine: “Sme kresťania, musíme im pomôcť!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rusko sa s Maďarskom dohodlo, že v Sýrii spoločne prebudujú kláštor a “spolu s tým zafinancujeme veľkú pekáreň, ktorá zásobuje pečivom celé mesto” povedal v nedeľu v rádiu maďarský minister zahraničia Peter Szijjarto.

Pán Szijjarto s odkazom na nedávnu návštevu ruského prezidenta Vladimira Putina v Budapešti povedal, že Maďarsko sa usiluje o vybudovanie spolupráce s Ruskom na ochranu kresťanských komunít, ktorú označil za “veľmi závažný, napätie budiaci medzinárodný a politický problém.”

Ako Maďarsko, tak aj Rusko investovali značné zdroje do zaistenia ochrany kresťanov, povedal a dodal, že ochrana kresťanskej kultúry je pre obe tieto krajiny vrcholnou prioritou.

V júni 2018 povedal Szijjarto pre portál Breitbart News, že maďarská vláda otvorene zasahuje vo veci perzekuovaných kresťanských komunít po celom svete, pretože “sme kresťanská krajina.”

“Sme kresťanská krajina a musíme to zdôrazňovať, pretože v súčasnosti, keď sa to odvážite povedať liberálnym médiám a mainstreamu, tak musíte mať veľmi veľkú odvahu,” povedal.

“Preto chcem znovu veľmi hrdo povedať, že sme kresťanská krajina, a preto máme osobitnú zodpovednosť chrániť kresťanských bratov a sestry po celom svete,” pokračoval. “Keď ich nebudeme chrániť my, tak kto ich bude chrániť? Ak sa za nich neprihovoríte vy, tak kto sa za nich bude prihovárať?”

Maďarsko bolo pod tlakom Európskej únie, aby bralo viac imigrantov, ale vláda Viktora Orbána tomu vzdorovala a trvala na tom, že radšej poskytne ľuďom pomoc tam, kde sú, než aby ich privádzali do Maďarska.

“Poskytujeme im finančnú pomoc, aby posilnili tam, kde žijú. Budujeme školy, “povedal Szijjarto pre portál Breitbart. “Podieľame sa na úhrade lekárskej starostlivosti v ich nemocniciach. Prestavujeme ich rozbité domy. Poskytujeme im študijné granty. “

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *