Maďarsko, Poľsko a Estónsko zaviedli systém boja proti globálnej dohode OSN o migrácii - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Maďarsko, Poľsko a Estónsko zaviedli systém boja proti globálnej dohode OSN o migrácii

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarsko dosiahlo dohody s Poľskom a Estónskom o zriadení mechanizmu varovania proti globálnej dohode OSN o migrácii, ktorá by krajinám umožnila “postupovať proti takýmto pro-migračným návrhom v ich raných fázach, či už sú vypracované v OSN alebo v Bruseli”.

Peter Szijarto, maďarský minister zahraničia, potvrdil maďarskej MTI, že k dohode došlo s jeho poľskými a estónskymi kolegami, píše denník About Hungary.

V decembri minulého roka na Valnom zhromaždení OSN hlasovalo 152 krajín pre Globálnu dohodu o migrácii, zatiaľ čo päť hlasovalo proti, 13 krajín sa zdržalo hlasovania a 57 nehlasovalo vôbec.

Maďarsko, Poľsko, Česká republika, Spojené štáty americké a Izrael, ktoré tento dokument minulý rok v decembri odmietli, sa k Estónsku pri poslednom hlasovaní pripojili. Žiadna z krajín Višegrádu dohodu nepodporila, pričom Slovensko sa rozhodlo nehlasovať v poslednom hlasovaní.

Szijarto tvrdil, že všetko, čo schválila OSN, sa v podstate stáva súčasťou medzinárodného práva a súdnej praxe. Zdôraznil tiež potrebu bojovať proti “návrhom na migráciu”.

Krajiny Visegrádu (V4) nedávno presadzovali svoju politickú vôľu tak, ako tomu v minulosti nebolo. Napríklad vedúci kancelárie maďarského predsedu vlády minulý štvrtok uviedol, že nemecká Ursula von der Leven nemohla byť nominovaná za predsedníčku Európskej komisie bez podpory krajín Višegrádu.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *