Maďarsko ako prvá krajina v EÚ schválila použitie ruskej vakcíny Sputnik V

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarský štátny regulátor zaregistroval ruskú vakcínu proti novému koronavírusu Sputnik V, stojí v správe Ruského fondu priamych investícií, informuje cz.sputniknews.com

„Ruský fond priamych investícií oznamuje, že Národný ústav farmácie a výživy Maďarska zaregistroval ruskú vakcínu proti koronavírusu Sputnik V,“ uviedol fond.

Maďarsko sa vďaka tomu stalo prvou krajinou EÚ, ktorá oficiálne povolila použitie vakcíny Sputnik V na svojom území. Vakcína bola v Maďarsku zaregistrovaná v rámci zrýchlenej procedúry (emergency use authorization) na základe dát klinických štúdií Sputnika V v Rusku a všestranného hodnotenia preparátu expertmi Maďarska.

Pomocou podobnej procedúry bola predtým zaregistrovaná táto vakcína v Argentíne, Bolívii, Srbsku, Alžírsku, Palestíne, Venezuele, Paraguaj a Turkménska. Okrem Ruska je vakcína tiež zaregistrovaná v Bielorusku.

„Maďarsko je prvou krajinou EÚ, ktorá ocenila prednosti ruskej vakcíny Sputnik V a schválila jej použitie na svojom území. Jedná sa o veľmi dôležité rozhodnutie, ktoré ukazuje na vysoké hodnotenie bezpečnosti a efektívnosti vakcíny na úrovni vyššej ako 90% zo strany našich partnerov v Maďarsku, „vyhlásil v správe fondu jeho riaditeľ Kirill Dmitrijev.