Maďari to dokázali a zvýšili pôrodnosť v krajine podporou vlastných rodín

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarská poslankyňa oznámila, že pôrodnosť krajiny vzrástla oproti minulému roku o 5,5 percenta po tom, čo vláda zaviedla politiku na podporu rodiny.

Katalina Nováková, maďarská štátna tajomníčka pre záležitosti rodiny a mládeže, oznámila túto vzrušujúcu správu na Twitteri.

„Opäť dobrá správa! V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, v prvých 4 mesiacoch roka 2020: pôrodnosť vzrástla o 5,5 percenta a bolo uzavretých o jeden a pol krát viac manželstiev, „napísala Nováková.

V minulom roku maďarská vláda schválila právne predpisy na podporu rodiny. Tento plán navýšil vládne výdavky na rodiny o cca  689 939 321,3 EUR

Maďarský premiér Viktor Orbán opakovane vyhlásil, že najlepšou odpoveďou na nízku pôrodnosť a klesajúci počet obyvateľov sú ekonomické stimuly pre rodiny – nie prisťahovalectvo.

Orbánova politika na podporu rodiny poskytla daňové úľavy rodinám s viac ako jedným dieťaťom a tiež ženám s najmenej štyrmi deťmi oslobodenie od dane z príjmu na celý život. Novo prijatá politika tiež rozšírila dostupnosť dotácií na rodinné bývanie.

Začiatkom tohto roka Katalina Nováková poznamenala, že maďarská pro-rodinná politika funguje. „Nedávne demografické údaje hovoria sami za seba, počet sobášov je na 40-ročnom maxime, miera pôrodnosti na 20 ročnom maxime, zatiaľ čo rozvodov nebolo v posledných šiestich desaťročiach tak málo, ako v minulom roku,“ povedala Nováková.

Hovorca maďarskej vlády počas ďalšieho rozhovoru, ktorý prebehol v lete, povedal: „Európa je na križovatke. Západná Európa sa snaží riešiť problém demografie jednoduchými riešeniami, ktoré ponúkajú iba krátkodobý úspech, ale prinášajú katastrofické dôsledky z dlhodobého hľadiska. „

„Maďarsko má dlhodobý prístup a vyberá si ťažšie cestu, v dôsledku ktorej by sa však Európa mohla stať ekonomicky silným, omladeným kontinentom. Buď podporujeme pôrodnosť tým, že sústredíme politiku na záujmy rodín, alebo podporujeme ďalšie migračné toky. „

„To, čo potrebujeme, nie sú čísla, ale maďarské deti: nesnažíme sa udržiavať ekonomický systém, ale Maďarsko, maďarský národ a maďarské dejiny; chceme povzbudzovať pokračovanie našich rodín po niekoľko generácií, „uzavrel hovorca.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *