Maďari poslali na Slovensko kamióny a okamžite žiadajú odovzdanie všetkých ruských vakcín - MAGAZÍN 1
Slovensko

Maďari poslali na Slovensko kamióny a okamžite žiadajú odovzdanie všetkých ruských vakcín

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa reportáže televízie TA3 prišli v pondelok ráno na Slovensko maďarské kamióne pred budovu spoločnosti Imuna Pharm v Šarišských Michaľanoch a vymáhajú odovzdať všetky ruské vakcíny Sputnik V.

Vodiči kamiónov sa mali domáhať 37 paliet ruskej vakcíny. Spoločnost Imuna Pharm im ruské vakcíny zo skladu doposiaľ nevydala. Tvrdí, že na vydanie všetkých vakcín nedostala žiaden oficiálny pokyn. 

Vodiči maďarských kamiónov tvrdia, že vakcíny majú odviesť do laboratória v Maďarsku. Spoločnosť Imuna Pharm im vakcíny vydať odmietla. Pre TA3 uviedol šéf spoločnosti Juraj Kamaras, že na vydanie všetkých paliet vakcín nedostali oficiálny pokyn. Spoločnosť Pharma Imuna informovala, že v stredu na pokyny Ministerstva zdravotníctva SR do Maďarska posielali 46 ampuliek ruskej vakcíny.