Maďari nečakajú na EÚ a doviezli si vakcínu z Číny, aj keď ju európske úrady ešte neodporúčajú

Maďari najprv nakúpili ruskú vakcínu, ktorú ešte nezaregistrovala Európska agentúra pre lieky a už nakúpili aj obrovské množstvo čínskej vakcíny od spoločnosti Sinopharm, ktorú zatiaľ európske úrady neschválili, informuje TA3.

Maďari si tak z Číny objednali päť miliónov dávok očkovacej látky. Dávky im budú posielať postupne v nasledujúcich mesiacoch. Prvá dávka dorazila už 17.februára. Šéfka úradu štátnej zdravotníckej služby v Maďarsku vyhlásila, že Čínska vakcína má výhodu v tom, že prospieva v masívnej aktivácii imunitného systému.

Naši južní susedia očkujú aj vakcínami Pfizer/BioNTech, AstreZeneca, Moderna či ruskou vakcínou Sputnik V, ktorú mali v EÚ ako prví. Maďari kritizujú Európsku Úniu, že pomaly zavádza vakcíny v našom regióne.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353