Slovensko

„Má dieru v krku!“ Policajti na proteste strieľali do ľudí (Video)

V stredu na Deň Ústavy Slovenskej republiky sa v Bratislave konal protest ĽSNS proti vláde a pandemickým zákonom, ktoré zvýhodňujú očkovaných. Na protest prišlo zhruba 8-tisíc ľudí.

Po ukončení protestu sa viaceré skupiny ľudí rozhodli pre vlastné protestné aktivity. Veľká skupina asi 4-tisíc ľudí sa presunula pred parlament, kde vyjadrili odpor voči tejto vláde a ostatné skupiny blokovali cesty v Bratislave.

A práve pri týchto blokádach prišlo ku konfliktom medzi políciou a protestujúcimi. Polícia tvrdí, že niektorí ľudia sa chovali agresívne a tak museli použiť slzný plyn, obušky a varovné výstrely. Z videa vidíme, že polícia použila aj farebné označovacie strelivo. Pri streľbe z blízka však zasiahla účastníkov do krku. Jednému z nich spôsobili zranenie, kde sa mu strelivo stlačilo pod kožu „Má dieru v krku!“ kričala žena.

Redakcia Magazínu 1 kontaktovala aj bývalého ťažkoodenca, ktorý má dlhoročné skúsenosti s protestami. Ten nám ozrejmil, že zákrok policajta bol v poriadku a chybu nesie nariadený, pretože policajti nemali štíty, ktorými by sa chránili.

Aj keď polícia tvrdí, že protestujúci boli agresívni, ľudia z miesta činu či v diskusiách vidia situáciu inak: „Ja som tam bola policajti bili nevinne ženy a ktomu staršie ženy môžu sa hanbiť tie naozaj nič nerobili len prišli na protest lebo nesúhlasia s totou fašistickú vládou čo robia so Slovensko .Hanbím sa za to že som Slovenka“ napísala Elena.

„Takto sa tu začína strieľať do ľudí najprv gumenými projektilmi a potom budú nasledovať ostré ????? Ten človek nikomu nič neurobil len stál pri policajtovi….okamžite toho chorého psychopata treba suspendovať a podať trestné oznámenie….“ napísal Richard.