Zo sveta

Lukašenko tvrdí, že vírus využívajú pre svoj prospech elity: Bohatí budú bohatší a chudobní chudobnejší

Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko vyjadril znepokojenie nad tým, že mocné skupiny využívajú pandémiu koronavírusu COVID-19 pre svoj vlastný prospech. Lukašenko odmietol prijať obmedzenia vo svojej krajine v dôsledku pandémie a smelo vyhlásil, že „hokej, sauny a vodka“ sú pre jednotlivcov dostačujúce na to, aby sa vysporiadali s možnou infekciou.

Bielorusko stále tvrdí, že má veľmi nízky počet potvrdených infekcií: 351 prípadov a 4 úmrtia.

Lukašenko vo svojom piatkovom rozhovore pre ruskú televíziu Mir vysvetlil, že sa odmieta podrobiť nátlaku, aby zaviedol obmedzenia zo strachu z toho, čo by to mohlo urobiť pre malú krajinu, ako je Bielorusko: Čo sa s nami stane? Ostatné krajiny prežijú. Rusko má ropu a plyn, ktoré svet, vrátane Číny, potrebuje. Čína je obrovská, silná ekonomika. Amerika má asi „tlačiarenský lis na peniaze“. Minuli 2 bilióny dolárov a plánujú minúť ďalšie 2 bilióny dolárov. Hodnota dolára bude klesať, čo povedie k inflácii.

Kto navyše získa týchto 20 biliónov dolárov? Kde tieto peniaze skončia? Nebude to prípad, keď bohatí budú ešte bohatší, zatiaľ čo chudobní chudobnejší? Myslím, že to tak bude. Boli by sme nútení izolovať sa, cez malé menové rezervy ktoré máme. Ani v Rusku nemožno povedať, že ich menové rezervy sú tak veľké.

A potom k nám prídu tí bohatí a povedia: „Tu je pre teba trochu, ale teraz budeš robiť to, čo povieme.“ Takto môže byť svet pretvorený. Lukašenko dodal, že svet bude po pandemickej situácii určite odlišným miestom ako doteraz. Ale jeho vlastná starosť je len o osude Bieloruska v tomto novom svete.

Ani túto správu sa len tak nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *