adplus-dvertising

Lukašenko: Nebojte sa nakaziť covidom a medzinárodní podvodníci ukončte pandémiu

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko odporučil ľuďom, aby sa príliš nebáli, pokiaľ im bude diagnostikovaný koronavírus, a „medzinárodným podvodníkom“ odkázal, aby pandémiu ukončili.

„Radím vám, aby ste sa tým netrápili. Hovorím vám to už dlho, od prvej chvíle: naša choroba je tu, v našich hlavách. Akonáhle začnete jasať a utekať preč, je to problém. Mladí ľudia sa nemajú čoho obávať,“ povedal v piatok novinárom Lukašenko, ktorého citovala prezidentská tlačová služba.

Zároveň sa obrátil na medzinárodné organizácie:

„Chcem všetkým tým medzinárodným podvodníkom povedať: už dosť. Už nám toľko nabrali do vreciek, že nám tam nič nezostalo. Všetci boli zbavení svojprávnosti. Je nutné túto pandémiu ukončiť. Už toho bolo dosť, ponížili ste ľudí.“

Prezident dodal, že sleduje, ako sa situácia s koronavírusom vo svete vyvíja a čo o nej hovoria rôzni odborníci.

„Jeden, či už americký alebo západný odborník, povedal: ‚Keď je omikrón taký ľahký vírus, poďme všetci ochorieť a bude to pre nás vakcína.“ Z môjho pohľadu je to perfektný návrh,“ povedal Lukašenko.

Sám prezident, ktorý opäť prekonal covid-19, tentoraz po nákaze omikrónovým kmeňom, uviedol, že sa mohol nakaziť od bieloruských hokejistov počas tréningu. Podľa neho sa teraz cíti normálne, len má trochu ochraptelý hlas, pretože včera mali hokejový tréning.

Lukašenko poznamenal, že tentoraz trpel chorobou oveľa ľahšie ako minule a nemohol sa vyhnúť účasti na rade akcií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.