Lukašenko: Na mňa a moje deti bol pripravovaný atentát za účasti USA. Chystali aj prevrat toto leto - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Lukašenko: Na mňa a moje deti bol pripravovaný atentát za účasti USA. Chystali aj prevrat toto leto

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko oznámil, že bola zadržaná skupina osôb, ktorá za účasti tajných služieb USA plánovala atentát na neho a jeho deti.

“Zadržali sme skupinu, ukázali, ako všetko plánovali …, potom sme objavili prácu cudzích tajných služieb, pravdepodobne CIA, FBI – neviem, kto tam z Američanov pracoval. Objavili sme ich plány prísť do Minska a organizovať atentát na prezidenta a deti, “povedal Lukašenko novinárom. Informácie priniesla agentúra Belta.

Podľa jeho slov mali zadržaní v pláne “uniesť dieťa (Lukašenka – red.) – jedno, druhé, ako sa im to podarí”. “Dáme ho do pivnice … V Gomelské oblasti už pripravili aj pivnicu,” uviedol Lukašenko.

“Mňa udivilo niečo iné. Prečo sa Američania tak správajú? Úlohu na odstránenie prezidenta, pamätajte si, nemôže dať nikto, okrem najvyššieho politického vedenia krajiny. Len oni, žiadne tajné služby, “zdôraznil bieloruský prezident.

Bieloruská strana informovala, že plány na atentát na prezidenta a jeho deti sa podarilo zastaviť, a to aj vďaka spolupráci s ruskou kontrarozviedkou FSB.

Lukašenko tiež dodal, že jedným zo zadržaných je aj občan iného štátu. Zadržaná skupina okrem iného pripravovala prevrat v Bielorusku, ktorý sa chystala vykonať v lete tohto roka.