Slovensko

Ľudia začali priznávať, že agresívni boli policajti a nie kotlebovci: „Deti plakali“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na hraničnom priechode Horné Srnie s Českou republikou žijú ľudia, ako by tam hranice neboli. Vláda si však vymysleli, že pre šírenie nového variantu vírusu delta, uzavrie všetky malé hraničné priechody, čo pre ľudí znamenalo, že aby sa dostali len sto metrov za rodinou, museli obklukou prejsť aj sto kilometrov.

Keď ľudia chceli svojpomocne odtiahnuť betónové bariéry na pomoc im prišiel aj poslanec od Mariana Kotlebu, Peter Krupa a člen strany ĽSNS. Policajti okamžite nasadili vyzbrojených kukláčov a protesty rozohnali. Ľudia v reportáži televízie Markíza a na sociálnych sieťach, ale uvádzajú, že Kotlebovci agresívni neboli a naopak, práve policajti mali byť tí aktívni a arogantní. Niektorí síce boli zhovievaví, no nie všetci a aj dnes, kedy mladá mamička s deťmi chceli prejsť domov na bicykli s malými deťmi, policajti ju otočil, aby si to obišli niekoľko desiatok kilometrov, čo je absolútne nemožné.