Slovensko

Ľudia si zastávajú muža, ktorého obvinila polícia, lebo mal otvorenú prevádzku: Chce živiť rodinu, platiť účty!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V obci Badín pri Banskej Bystrici polícia obvinila majiteľa prevádzky, ktorú mal otvorenú aj počas zákazu. 59-ročného muža obvinila polícia a pochválila sa na sociálnej sieti.

„Polícia v Banskej Bystrici obvinila 59-ročného muža z Badína z prečinu porušovania povinností za krízovej situácie. V prevádzke v Banskej Bystrici počas trvania núdzového stavu, úmyselne a opakovane nerešpektoval prijaté opatrenia a prevádzku mal viackrát otvorenú pre verejnosť. Vo vnútorných priestoroch opakovane umožnil zákazníkom využívať jeho služby rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu.“ píše Polícia.

Veľa ľudí však má s mužom zľutovanie a píšu, že možno chcel len uživiť svoje deti a zaplatiť hypotéku.

„Dobre spravil. Tiež ma rodinu, ktorú treba uživiť, má účty, ktoré za nho nikto nezaplatí. Od vlády sa pomoci nedočká ani jeden podnikateľ. Hanba vám, že poctivého človeka idete zodrat pokutou, len aby ste mali čiarku k dobru. Sa môžte hanbiť, ste klesli na úplne dno, už viac sa ani nedá.“ píše Martina.

„To akože vážne vy idete pokutovať niekoho kto si chce aspoň trochu zarobiť? Hanba celej policii po roku ste padli na také dno a ani sa bežným ľuďom nečudujem ze na vás nadávajú“ napísala Dominika.

Sú však aj takí, ktorí nechápu, prečo porušoval nariadenia „Vy čo píšete, že len nemal z čoho žiť a podobné drísty…. Keď je zákaz je zákaz a predávať mohol cez okienkový predaj alebo rozvozom. Nemal porušovať nariadenie, že stretávanie sa vo vnútorných priestoroch a konzumovať v nich je zakázané. Každý potrebuje peniaze ale keď ostatní môžu makať v rámci pravidiel prečo nie aj dotyčný? A navyše poznáte ho? Ste si istí, že má finančnú núdzu alebo je to len človek ktorý má v prdeli a ide si svoje, lebo on môže všetkých je*ať?“