Ľudia nám umierajú, lebo máme katastrofálne zdravotníctvo a minister rok neurobil absolútne nič, tvrdí Visolajský - MAGAZÍN 1
Slovensko

Ľudia nám umierajú, lebo máme katastrofálne zdravotníctvo a minister rok neurobil absolútne nič, tvrdí Visolajský

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku máme tisíce nakazených denne a desiatky až stovky úmrtí v súvislosti s koronavírusom. Vláda tvrdí, že je to preto, lebo sa ľudia nedali očkovať a neposlúchajú nariadenia. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský v rozhovore pre aktuality.sk však tvrdí, že na Slovensku máme extrémny úbytok lekárov, ktorí buď ušli do zahraničia alebo si dali pauzu.

V nemocniciach tak chýbajú stovky lekárov a sestier, a o pacientov sa nemá kto postarať. Podľa Visolajského minister zdravotníctva pre lepší stav v zdravotníctve neurobil nič.

Šéf lekárov kritizuje vládu a rezort zdravotníctva, že neurobili nič pre zdravotníkov. Vo svete sa zdvihli platy, aby motivovali zdravotníkov. Od nás odchádzajú a to má byť dôsledkom vysokých úmrtí. O pacientov sa nemá kto starať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *