Ľudia masovo opúšťajú Londýn kvôli obrovskej kriminalite - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ľudia masovo opúšťajú Londýn kvôli obrovskej kriminalite

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Národný štatistický úrad Spojeného kráľovstva (ONS) zaznamenal rekordné čísla odchodu obyvateľstva z britského hlavného mesta, uviedol The Daily Telegraph.

Podľa odborníkov, rast migrácie z Londýna, ktorý bol pozorovaný niekoľko rokov, je spojený s bývaním a nárastom závažných trestných činov, poznamenali noviny.

Obyvatelia vo veľkom počte opúšťajú Londýn, sťahujú sa do iných častí Spojeného kráľovstva. Odborníci pripisujú tento výsledok nedostupnosti bývania a nárastu násilnej trestnej činnosti v meste, napísal The Daily Telegraph.

Národná štatistická služba (ONS) zaznamenala rekordný počet imigrantov z britského hlavného mesta. Za obdobie uvedené v správe z Londýna odišlo vyše 340 tisíc ľudí.

Každým rokom stúpa počet ľudí, ktorí odídu z Londýna:

  • 2018: 340,498 (33.5% viac ako v roku 2012)
  • 2017: 336,010
  • 2016: 291,630
  • 2015: 283,070
  • 2014: 273,070
  • 2013: 251,580
  • 2012: 255,140

Podľa publikácie skúma ONS tento problém už sedem rokov. Odborníci poukazujú na to, že tok migrantov z britského hlavného mesta sa každým rokom zvyšuje.
 
Avšak, ako upozormil The Daily Telegraph, najnovšie údaje z ONS sa odvolávajú na rok 2018 a zahŕňajú len internú migráciu. Okrem toho štúdia neberie do úvahy dnešný pokles na trhu s nehnuteľnosťami, ktorý je spojený s neistotou situácie okolo Brexitu.

Avšak analytik Inštitútu ekonomických vzťahov (IEA) Christopher Snowdon verí, že vysoké náklady na bývanie – sú hlavným dôvodom úteku z Londýna. “Je zrejmé, že ľudia usilujú o vyššiu kvalitu života. Zároveň však chcú mať prístup k dobrým vzdelávacím inštitúciám, žiť vo vidieckych oblastiach a uniknúť napadnutiu nožom, “dodal.
 
V apríli ONS uviedol, že počet trestných činov s použitím nožov vo Walese a Anglicku dosiahol najvyššiu úroveň v histórii štatistiky. Tiež počet vrážd, vrátane nedbanlivosti vrážd, prekonal desaťročné maximum – 732 prípadov.

Nedávno, bývalý frontman skupiny Oasis Liam Gallagher obvinil starostu Londýna, Sadiq Khana, že pripustil “epidémiu” napádania s nožom v meste. Hudobník povedal, že sa bojí o životy svojich detí, keď každé ráno číta správu, že bol v hlavnom meste zabitý ďalší teenager.
 
Predtým boli štyria ľudia zabití v Londýne počas štyroch dní, čo prilákalo medzinárodnú pozornosť na hlavné mesto. A dokonca Donald Trump kritizoval Khana za to, že sa s týmto problémom nedokázal vyrovnať, pripomenul The Daily Telegraph.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *