Slovensko

Ľudia čoraz viac neveria Matovičovi pri jeho vládnutí, ukázal prieskum

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Ako, pre týždenník Trend, Slováci Matovičovi neveria v jeho vládnutí.

Až 38% ľudí v prieskume povedalo, že premiér Matovič nenaplnil očakávanie spojené s riadením vlády. Osem percent opýtaných taktiež uviedlo, že predseda vlády splnil ich očakávania, 25,4 % je toho názoru, že  ich očakávania pomerne splnil a 22,5 % opýtaných odpovedalo, že premiér ich očakávania splnil len málo. 

V prieskume sa tiež vyjadrili ľudia aj na ministra zdravotníctva. 25,2% ľudí uviedlo, že Krajčí vôbec nesplnil očakávanie, ktoré sa týkajú riadenia rezortu a 25,3 % respondentov označila, že ich očakávania splnil len málo a možnosť úplne splnil označilo 10,2 % opýtaných.

Respondenti v prieskume zároveň označili za najdôveryhodnejšieho politika spojeného s riešením pandémie ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorého ako dôveryhodného politika označilo 58 % respondentov a nedôveryhodný je pre 33,1 % opýtaných.

Igorovi Matovičovi pri riešení pandémie koronavírusu nedôveruje 55, 8 % opýtaných a 39 % respondentov ho považuje za dôveryhodného.