Slovensko

Lučanský mal údajne písať manželke, že sa k nemu správajú ako k teroristovi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Právny zástupca rodiny Milana Lučanského Miroslav Radačovský na mimoriadnom výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť informoval o údajných listoch Lučanského pre rodinu.

Bývalý sudca, europoslanec a dnes aj právny zástupca rodiny Lučanských Radačovský týmito informáciami prekvapil všetkých vrátene ministerky Kolíkovej, generálneho prokurátora Žilinku a aj poslancov. Radačovský nevysvetlil čoho sa listy týkajú a ako k ním prišiel. Nič viac nepovedal ani novinárom.

Ministerka spravodlivosti hovorila o listoch, ktoré mal Lučanský posielať rodine, ale tie najprv museli prejsť kontrolou vyšetrovateľov a ten ich stopol. „Vrátila sa 31.12. s negatívnym výsledkom,“ doplnil ju šéf väzenstva Milan Ivan.

„Nepoznám obsah toho listu a dosť dobre nerozumiem ani tomu, ako sa k nemu pán Radačovský dostal,“ doplnila ministerka. Podľa poslanca Mariána Saloňa bol list adresovaný rodine a Radačovský z neho prečítal len pár slov. Údajne malo ísť o vetu: Správajú sa ku mne ako k teroristovi. S generálnym prokurátorom sa vzápätí dohodol na tom, že ho sprístupní pre potreby vyšetrovania, informoval portál aktuality.sk.