Lučanský mal údajne písať manželke, že sa k nemu správajú ako k teroristovi

Právny zástupca rodiny Milana Lučanského Miroslav Radačovský na mimoriadnom výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť informoval o údajných listoch Lučanského pre rodinu.

Bývalý sudca, europoslanec a dnes aj právny zástupca rodiny Lučanských Radačovský týmito informáciami prekvapil všetkých vrátene ministerky Kolíkovej, generálneho prokurátora Žilinku a aj poslancov. Radačovský nevysvetlil čoho sa listy týkajú a ako k ním prišiel. Nič viac nepovedal ani novinárom.

Ministerka spravodlivosti hovorila o listoch, ktoré mal Lučanský posielať rodine, ale tie najprv museli prejsť kontrolou vyšetrovateľov a ten ich stopol. „Vrátila sa 31.12. s negatívnym výsledkom,“ doplnil ju šéf väzenstva Milan Ivan.

„Nepoznám obsah toho listu a dosť dobre nerozumiem ani tomu, ako sa k nemu pán Radačovský dostal,“ doplnila ministerka. Podľa poslanca Mariána Saloňa bol list adresovaný rodine a Radačovský z neho prečítal len pár slov. Údajne malo ísť o vetu: Správajú sa ku mne ako k teroristovi. S generálnym prokurátorom sa vzápätí dohodol na tom, že ho sprístupní pre potreby vyšetrovania, informoval portál aktuality.sk.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353