ĽSNS bude mať v Europarlamente silné obsadenie. Sú na druhom mieste! - MAGAZÍN 1
Slovensko

ĽSNS bude mať v Europarlamente silné obsadenie. Sú na druhom mieste!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Výsledky potvrdzujú predpoklad, že nové slovenské zastúpenie v europarlamente bude rozdrobenejšie a bude obsahovať aj zástupcov  ĽSNS. Informuje portál Euroactiv.

Víťazne by z eurovolieb vyšiel Smer-SD (21,6 percent), nasledovaný stranou Kotleba-ĽSNS (12,9 percent). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Katedru politológie FiF UK.

Ako tretia by skončila opozičná SaS s 11,3 percentami. Ďalšie štyri strany sa držia s preferenciami na úrovni medzi 11 a 8 percentami – OĽaNO, Sme rodina, KDH a koalícia Progresívneho Slovenska s strany Spolu-OD.

Cez 5 percentné kvórum by sa dostala ešte aj SNS. Pod túto hranicu prieskum posiela Most-Híd aj SMK. Hoci ide o prvý prieskum, ktorý sa pýtal špecificky na voľby do Európskeho parlamentu, zber údajov sa konal v marci, kedy ešte európska kampaň neprebiehala. Aj preto výsledky do veľkej miery kopírujú preferencie strán vo všeobecných voľbách, vysvetľuje politológ Pavol Baboš.

Prieskum tiež potvrdzuje predpoklad, že nové slovenské zastúpenie bude rozdrobenejšie a bude obsahovať aj zástupcov extrému v podobe ĽSNS.

Percentá Kotlebovej strany môžu byť podľa Pavla Baboša trochu nadhodnotené. Vo výsledku bude  podľa neho závisieť od schopnosti tejto strany mobilizovať svojich voličov pre tento typ volieb.

Eurovoľby sa budú na Slovensku konať 25. mája.

zdroj: hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *