Zo sveta

Lotyšsko zakazuje neočkovaným poslancom hlasovať a pozastavuje im výplaty

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Lotyšským poslancom, ktorí neboli očkovaní alebo sa neuzdravili z Covid-19, bude pozastavená výplata a nebudú sa môcť zúčastniť parlamentných hlasovaní.

Poslanci toto opatrenie schválili v piatkovom hlasovaní 62 hlasmi v stočlennom parlamente.

„Od 15. novembra bude poslanec oprávnený zúčastniť sa práce Saeimy [lotyšského parlamentu] iba v prípade, že predloží interoperabilný certifikát covid-19 potvrdzujúci skutočnosť očkovania alebo ochorenia,“ uvádza sa vo vyhlásení tlačového oddelenia parlamentu.

„Poslancom Saeimy, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť práce parlamentu, bude pozastavená výplata mesačného platu a náhrad,“ dodávajú.

Opatrenie sa vzťahuje aj na zákonodarcov miestnych samospráv a nadobudne platnosť, akonáhle krajina opustí posledný mesačný lockdown.

Od 21. októbra boli uzavreté všetky obchody, ktoré nie sú nevyhnutné – a tiež kultúrne a zábavné zariadenia.

Zakázané boli verejné zhromaždenia a súkromné ​​zhromaždenia boli povolené iba v rámci jednej domácnosti. V súčasnej dobe platí aj zákaz nočného vychádzania od 20:00 do 05:00 hodín.

Od budúceho týždňa vstúpi krajina do „zeleného režimu“ s odlišnými pravidlami pre očkované a neočkované osoby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *