Slovensko

Lockdown bude podľa všetkého ešte tvrdší! Navrhujú prísnejšie pravidlá aj zákaz vychádzania

Televízia JOJ má informácie, podľa ktorých navrhla pandemická komisia, ktorá dnes nemala ani zasadať, ešte prísnejšie opatrenia v lockdowne, ktorý nás čaká tento mesiac.

Odborníci navrhujú sprísnenie lockdownu a to vo forme, aká bola týždeň pred celoplošným testovaním. Podľa informácií TV JOJ by mal platiť zákaz vychádzania tak ako na Orave pred pilotným testovaním. Vtedy boli iné pravidlá pre Oravu a iné pre zvyšok Slovenska. Zákaz vychádzania by sa týkal aj toho, že sa nebude môcť cestovať z okresu do okresu a pre potraviny sa bude môcť chodiť len do obchodu, ktorý je najbližšie k bydlisku.

Deťom by malo byť umožnené chodiť do škôl a aj ľudia, ktorí potrebujú ísť do práce, budú mať možnosť cestovať. Zatiaľ nie je jasné, za akých pravidiel. Je možné, že opäť budeme potrebovať test, nie je ale známe, aký bude musieť byť starý.

Tento zákaz by mal začať platiť čo najskôr a zrušil by sa až potom, kedy sa situácia na Slovensku zlepší. Čaká sa na potvrdenie z úst ministra zdravotníctva.
Odborníci žiadajú aj zjednotenie pravidiel lockdownu, čo by v praxi znamenalo, že by sa zrušili výnimky. O všetkom ale rozhodne v pondelok ústredný krízový štáb.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí bude informovať o záveroch pandemickej komisie o 17:30.