Komentáre Politika

List pre Matoviča: Pán premiér, prosím vás, neplačte!

Po včerajšom vystúpení Igora Matoviča v relácii V politike na TA3 mnohým obyvateľom Slovenska mierne prituhlo. Aj samotní voliči OĽaNO si zrejme uvedomili, že bolo chybou dať mu svoj hlas. Prečo? Lebo v mimoriadnej situácii, v ktorej sa momentálne nachádzame, stráca čas. 

Slováci si všimli jedno. Premiér Matovič sa doteraz správa ako perfektný opozičný politik. Má úplnú pravdu v trefnej kritike Pellegriniho, ktorý bol nielen premiérom, ale aj zastupujúcim ministrom zdravotníctva.

Áno, má pravdu, Smer-SD sa venoval viac volebnej kampani, ľahkomyseľne a nedostatočne zabezpečovali dodávky miliónov rúšok, respirátorov a mnohých stoviek najvýkonnejších nemocničných ventilátorov. Kto na to ale teraz doplatí? MY…

Teraz ale nie je čas na to vyplakávať, hodnotiť, kritizovať a hľadať pravdu. Teraz je dôležité pracovať, bojovať s pandémiou a robiť rázne kroky, ktoré nám pomôžu čo najskôr túto najväčšiu krízu v dejinách samostatného Slovenska prekonať.

Otvorený list, ktorý mu prostredníctvom Facebooku posiela jeden z obyvateľov, vás skutočne dostane. Tak trefne to snáď ešte nikto nezhrnul, súhlasíte s ním?

List Matovičovi v plnom znení

Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte!

Vážený pán premiér, priznám sa, nebol som váš volič, ani volič Smeru či Kotlebovcov. Napriek tomu som s pokorou prijal, že vám občania Slovenska dali svoj hlas. Hovorí sa „Hlas ľudu, hlas Boží.“ Na tom nič nezmením.

Žiaľ, po televíznej nedeli v karanténe a pri sledovaní vašich vystúpení som nadobudol presvedčenie, že ste urobili chybu. Nie politickú. Tú si žiadny politik neprizná. Nepriznali ste si, že trpíte osobnostnou poruchou, ktorá je nebezpečná. Na porovnanie by som pripomenul moju babku. Podobne ako vy, aj ona sa narodila v trnavskom kraji. Presnejšie žila v Bučanoch, pár kilometrov od Trnavy. Príbeh nie je dlhý. Keď sa v minulom storočí ocitla v problémoch, namiesto toho, aby sa s tým vyrovnala, začala horekovať a spínať rukami so slovami „Ježiši Kriste, Svatý Jozef!…a rozplakala sa.

Pripomínate mi ju nielen tým, že od prvého momentu horekujete, ako je nám zle, ale aj momentmi, kedy vám v krátkych okamžikoch z oka vytryskne slza. Rozplakať sa nie je hanbou. Iné je však, keď sa niekto rozplače nad svojim vlastným osudom a iné, keď horekujete nad osudom krajiny. Slovenska, kde ste svojvoľne použitím neúprimných sľubov zmanipulovali dôverčivých voličov a vohnali ste ich do svojho volebného košiara. Navyše ste účelovo sypali, a naďalej sypete, síru a oheň na hlavu bývalého premiéra, ktorý, na rozdiel od vás, sa od prvého momentu vypuknutia vírusovej krízy postavil na čelo partie zodpovedných ľudí a začal konať.

Určite ste nerátali s tým, že vaše prevzatie moci bude poznamenané vojnovým stavom obliehania smrteľným vírusom. To vás však nezbavuje reálnej zodpovednosti za stav krajiny a krokov, ako tento stav zvládnuť. Ešte minulý týždeň ste po vašej návšteve krízového štábu spomínali niekoľko desiatok pripravených riešení, ktoré by radikálne pomohli chrániť životy občanov Slovenska, o životnej úrovni nehovoriac. Čo ste mali pripravené? Okrem dohody s mobilným operátorom pri rozosielaní nezmyselných sms-esiek o trvaní karantény – NIČ. Deň po vašom menovaní prezidentkou premiérom nás všetkých, aj tých, ktorí vás nevolili, ste sa posadili do televíznych štúdií a začali ste „sypať z rukáva“ nezmysly, ktoré nielenže nepomôžu, ale naopak, zhoršia situáciu. Takým je váš nápad začať testovať 5 miliónov Slovákov, či náhodou nie sú nositeľmi vírusu bez akýchkoľvek vonkajších známok ochorenia. Neviem si predstaviť, ako budú stovky zdravotníkov namiesto práce v nemocniciach chodiť po Slovensku a od domu k domu brať vzorky od navonok zdravých ľudí. Navyše bývalý premiér pri jednom zo svojich prvých krízových prejavov vyzval celý národ, aby sme sa vnímali ako nakazení a tomu prispôsobili aj svoje správanie na verejnosti. Je to presnejšie „testovanie“, ako míňať ľudské a finančné zdroje na nezmysly. Aj váš príklad s predajom kvetín na ulici v radoch s odstupom jednotlivcov niekoľko metrov je „GENIÁLNY“. Už vidím kilometrové rady kupujúcich záhradkárov. Kde je to množstvo životne dôležitých krokov, ktoré ste mali pripravené už pred prevzatím moci? Podobne aj váš minister zdravotníctva pri prvom prejave namiesto údajne vopred pripraveným konkrétnym opatreniam v rezorte zdravotníctva mal jediný „osvietený“ nápad, aby boli ľudia solidárni a vzájomne si pomáhali. Na to však ľudia, ktorí nie sú len poslušnými ovečkami, nepotrebujú ministra. Dokonca si začali bez príkazov sami šiť ochranné rúška. Argument, že ste len deň vo vláde a je nedeľa, kedy sa nepracuje (až na vás, ktorý ste si v nedeľu pre zmenu privstali), by mal logiku, keby ste boli aspoň ticho a najprv si rozmysleli, čo poviete.

Buďte si istý, že vaše ubezpečenie: „…že to zvládnete a nemusíme mať strach“ zo zlyhania novej vlády, nepomôže. Naopak. Po dnešnom dni majú ľudia strach najmä z vás a vašej nekompetentnosti. Rovnako nekompetentne sa vyjadroval aj váš tieň v parlamente, bývalý dobrý priateľ bratislavského veľkopodnikateľa Petra Steinhűbla, predseda parlamentu, Boris Kollár. Ten sa zas, na kameru v priamom prenose, po tom, čo ohnivo obvinil celú skorumpovanú opozíciu, požiadal poslancov Smeru a Kotlebovcov: „Poďte nám pomôcť!“

Slovensko prežíva nielen svetovú karanténu, ale aj katarziu, z ktorej by malo vyjsť o poznanie bohatšie. Nie je dôležité mať peniaze a moc. Tou najvyššou hodnotou je žiť bez strachu o svoj život a obáv, že o ľuďoch budú rozhodovať hlupáci nakazení vírusom Všemohúcnosti a Vševedomosti.

V Bratislave 22.3.2020

Ľubo Belák

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Zdroj: Facebook/ libormacuha, hlavnespravy.sk

5 Replies to “List pre Matoviča: Pán premiér, prosím vás, neplačte!

 1. Fantastické niečo. Naložil mu koľko sa na toho šaša z Trnavy Mat_oviča len zmestilo. Ale mám obavu, že sa to minie účinkom. Už sa teším na tie psie kúsky čo nám tu začne nová vláda pod taktovkou tohoto šaša Mat_oviča stvárať. Ha, ha, ha … Už padli slová o zastavení vyplácania dôchodkov!!! Prečo si poslanci neznížia platy o 1500€ o ktoré si ich navýšili? Ale zase berú iba tým najslabším a najzraniteľnejším? Teším sa, keď ten superman s vypchatými vajcami, Su_lík čo má rad teplé rožky a najradšej u Koč_nera na raňajky, siahne na sviatky. Ha, ha, ha … Cirkus sa začal … Tí čo máte vstupenky usaďte sa a dajte si pukance, ha, ha, ha …

 2. No dochodci,ktorí ste túto neschopnu, klamarsku bandu volili máte tu výsledok.Dali ste sa oklamať
  krásnymi recickami toho papagája,ktorý nič nedokáže len túži po pomste Smeru,začína už čistky Kicurom.Vsetko je podľa neho zle lebo SMER….Aj po revolucii bolo všetko zle aj to čo bolo dobré….
  Ako príklad duálne vzdelávanie ,veď z učilište vyšlo kopu šikovných odborníkov…..a teraz sa ide dualne vzdelávanie zavádzať?
  No čakajú nás s touto vládou ťažké časy…
  Apropo,Kocúra nemohol s manželkou nadobudnúť taký majetok aby kúpil synovi byty, to len
  šašo mohol zarobiť toľko aby manželke kúpil skoro celú Trnavy!!!!
  Čarodej Igorko!!!!!

 3. UNICEF a UN Foundation “ pomoc pri poskytovaní peňazí (BNP PARIBAS bank) na karte epidémie covid 19.‘
  Adresa: 11 Charing Cross Road, Londýn, WC2H 0EP ** * Ref. 9393/75950/17-Lot: 2019 / wumt / 8490
  (olgaelena0001@gmail.com)

  Môžete si byť istí, že dostanete online pôžičku od spoločnosti Cetelem úplne zadarmo a na akýkoľvek účel.

  Poplatok nebude stáť viac ako vrátenie vášho penny! Všetky online úvery sú štandardne poskytované:

  bezplatne na spracovanie alebo požičiavanie
  žiadny poplatok za mimoriadne splátky úveru
  Žiadne prekážky a senzory
  Cetelem vám poskytne online pôžičku bez zbytočných byrokratických prekážok:

  bez ručiteľa do výšky 35 000 EUR
  bez nehnuteľností alebo inej zodpovednosti
  bez nutnosti otvoriť nový bankový účet . Môžete splácať svoj úver z vášho bežného bankového účtu
  bez záväzku, môžete splácať úver kedykoľvek
  Až 80 000 EUR a nízke mesačné platby
  V online kalkulačke si vyberiete výšku úveru a dobu splácania, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám:

  Poskytujeme pôžičky do výšky 900 000 000 EUR, aby ste mohli realizovať svoje veľké projekty.

  Minimálna výška úveru je 2 000 EUR.

  Úver môžete rozšíriť až na 20 rokov, čo spôsobuje, že vaše mesačné platby sú veľmi nízke. Minimálna splatnosť je 1 rok.
  Pocit bezpečnosti a vážny prístup
  Pocit bezpečia vám zaručí schopnosť splácať úver .

  Odporúčame ďalšie poistenie, ktoré tiež pokrýva riziko zlyhania, ak stratíte prácu.

  Cetelem je globálny úverový expert. [olgaelena0001@gmail.com]

  Sme členom medzinárodnej bankovej skupiny BNP Paribas ,
  čo vám zaručuje vážny prístup a výhodné úverové podmienky.
  Sledujeme filozofiu zodpovedného poskytovania úverov .

  Pri jeho vykonávaní starostlivo zvážime finančnú situáciu klienta, aby sme sa vyhli nadmernému dlhu.

  Ak nemôžete odhadnúť výšku vašej pôžičky na základe vášho príjmu, môžete použiť najjednoduchšiu možnosť …

  stačí nás kontaktovať na nasledujúcej adrese : olgaelena0001@gmail.com

  spokojný alebo vrátenie peňazí ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *