adplus-dvertising

Lietadlo havarovalo a spadlo do mora. Posádka namiesto paniky začala robiť selfie

Malé lietadlo pred niekoľkými dňami havarovalo a zrútilo sa do mora. Pasažieri, ktorí boli na palube prežili, ale zostali v mori plnom medúz. Väčšina ľudí by okamžite začala uvažovať nad tým, ako sa zachrániť a dostať sa z vody čo najskôr.

Ich reakcia bola trochu bizarná a namiesto záchrany plávali na mieste, fotili sa a natáčali na video. A čo prekvapí ešte viac, robil to dokonca aj samotný pilot lietadla.

Owen Leipelt práve letel so svojím malým lietadlom cez kalifornské pobrežie, keď si všimol, že jeho kamarát – ďalší pilot – sa ocitol v nebezpečenstve. Letel lietadlom Beechcraft Bonanza, začali mu však zlyhávať motory.

Netrvalo dlho a lietadlo sa aj s pasažiermi na palube zrútilo do mora v oblasti Half Moon Bay. Aj keď pilot vyslal núdzový signál, aby privolal pomoc, na vzniknutú situáciu reagoval viac než netradične.

Owen Leipelt sa vznášal nad havarovaným lietadlom, postrehol však, že pasažieri nie sú príliš vystresovaní, ba práve naopak, smejú sa a robia si selfie. Dokonca aj pilot havarovaného lietadla, 34-ročný David Lesh, fotil a natáčal seba i ďalšieho pasažiera. Trvalo 40 minút, kým ich záchranné zložky prišli z vody vytiahnuť, stroskotanci si ale z nehody ťažkú hlavu nerobili.

V rozhovore pre NBC a KRON4 sa Lesh neskôr vyjadril, že lietadlo bolo vo výške zhruba 1 036 metrov a keď motor zlyhal, robil všetko, čo mohol, aby sa udržal vo vzduchu. Nakoniec mu však nezostalo, len nasmerovať lietadlo do Pacifiku.

Dodal, že dopad do vody nebol tvrdý a hneď otvorili dvere, aby sa mohli z lietadla dostať von. Následne prezrel lietadlo, aby zistili, či môžu niečo zachrániť a pilot sa rozhodol, že vezme svoje kľúče a telefón. Trvalo len pol minúty a lietadlo sa ocitlo pod vodou.

Lesh (pilot) v rozhovore dodal, že spočiatku sa snažili udržať na krídle lietadla, to sa však čoskoro potopilo. Po 20 minútach vo vode mu začalo byť poriadne chladno a navyše, voda okolo nich sa len tak hemžila medúzami a dokonca aj veľrybami. Našťastie, nikomu sa nič vážne nestalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.