Spoločnosť Zo sveta

Libyjský pobrežný strážca hovorí: „Videl som veľa spolupráce pašerákov ľudí a mimovládok“

Veliteľ líbyjskej pobrežnej stráže potvrdil to, čo niektorí hovoria už roky – že mimovládne organizácie spolupracujú s pašerákmi pri preprave migrantov do Európy.

Počas rozhovoru s talianskou Il Giornale povedal veliteľ menom Mustafa: „Osobne som videl veľa kontaktov na Facebooku alebo Twitteri medzi mimovládnymi organizáciami a pašerákmi ľudí.“

Mustafa pokračoval: „Hovorím s mnohými mimovládnymi organizáciami a žiadam ich, aby sa vyhli nebezpečenstvu ohrozenia životov migrantov. Ale niekedy nepočúvajú. Chcú len vziať migrantov. „

Už v roku 2017 taliansky prokurátor Carmelo Zuccari potvrdil, že z Líbye sa uskutočňujú telefónne hovory na lode mimovládnych organizácií vo vyhľadávacej a záchrannej zóne, aby sa koordinoval pohyb migrantov s cieľom zabezpečiť, aby sa migranti dostali na palubu svojich námorných plavidiel a nakoniec do Talianska, kým Salvini neuzavrel prístavy.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

2 Replies to “Libyjský pobrežný strážca hovorí: „Videl som veľa spolupráce pašerákov ľudí a mimovládok“

  1. Hi, I do think this is a great web site. I stumbledupon it 😉 I’m going to revisit yet again since I book marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help other people.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *