Libyjský pobrežný strážca hovorí: “Videl som veľa spolupráce pašerákov ľudí a mimovládok”

Veliteľ líbyjskej pobrežnej stráže potvrdil to, čo niektorí hovoria už roky – že mimovládne organizácie spolupracujú s pašerákmi pri preprave migrantov do Európy.

Počas rozhovoru s talianskou Il Giornale povedal veliteľ menom Mustafa: “Osobne som videl veľa kontaktov na Facebooku alebo Twitteri medzi mimovládnymi organizáciami a pašerákmi ľudí.”

Mustafa pokračoval: “Hovorím s mnohými mimovládnymi organizáciami a žiadam ich, aby sa vyhli nebezpečenstvu ohrozenia životov migrantov. Ale niekedy nepočúvajú. Chcú len vziať migrantov. “

Už v roku 2017 taliansky prokurátor Carmelo Zuccari potvrdil, že z Líbye sa uskutočňujú telefónne hovory na lode mimovládnych organizácií vo vyhľadávacej a záchrannej zóne, aby sa koordinoval pohyb migrantov s cieľom zabezpečiť, aby sa migranti dostali na palubu svojich námorných plavidiel a nakoniec do Talianska, kým Salvini neuzavrel prístavy.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *