Liberálna talianska vláda zatvára prístavy pre migrantov, lebo krajina nie je bezpečná - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Liberálna talianska vláda zatvára prístavy pre migrantov, lebo krajina nie je bezpečná

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Liberálna vláda v Taliansku, ktorá nastúpila po vláde, v ktorej bol aj ministrom vnútra Matteo Salvini, najprv svoje prístavy pre migrantov a lode mimovládnych organizácii otvorila, no dnes prístavy zatvárajú s tým, že Taliansko kvôli pandémii už nie je bezpečnou krajinou.

Vláda uviedla, že Taliansko bude kvôli vypuknutiu koronavírusu uzavreté pre všetkých migrantov a žiadateľov o azyl, a že jeho prístavy neprijmú žiadne plavidlá mimovládnych organizácii najmenej do 31. júla.

Niekoľko talianskych ministerstiev tento krok schválilo vrátane ministerstva zdravotníctva a vnútra, ktoré popri iných rezortov vydalo aj vyhlásenie.

“Po celú dobu trvania celoštátnej zdravotnej pohotovosti vyplývajúcej z šírenia vírusu COVID-19 talianske prístavy nezabezpečujú potrebné požiadavky na klasifikáciu a definíciu” Namiesto bezpečnosti “podľa ustanovení Hamburského dohovoru o výskume a námornej záchrane pre záchranné prípady vykonávané námornými jednotkami plávajúcimi pod cudzou vlajkou mimo oblasti talianskeho SAR [vyhľadávanie a záchrana], “uviedol Il Giornale.

Epidémie viedla k tomu, že väčšina migrujúcich dopravných mimovládnych organizácií uchovávala svoje plavidlá v prístave okrem nemeckej mimovládnej organizácie Sea-Eye, ktorá nedávno vyzdvihla 150 migrantov zo severoafrického pobrežia a už niekoľko dní čaká na pristátie v Taliansku.

Ministerstvo dopravy a infraštruktúry žiadosti Sea-Eye o vplávanie do prístavu odmietlo a namiesto toho vyzvalo nemeckú vládu, aby prevzala zodpovednosť za plavidlo a migrantov na jeho palube.

Štátny tajomník ministerstva vnútra Carlo Sibilia navrhol, aby migranti zostali na palube nákladných plavidiel pod karanténou.

Pred vypuknutím koronavírusu počet migrantov, ktorí do Talianska priplávajú migrujúcimi dopravnými mimovládnymi plavidlami, vyskočil oproti predchádzajúcemu roku o 948%, v porovnaní s predchádzajúcim rokom, kedy minister vnútra Matteo Salvini pôsobil ako minister vnútra a zatváral prístavy krajiny mimovládnym organizáciám.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *