Liberálna švédska politika urobila z tohto mesta peklo na zemi: "Každý deň nás šikanujú" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Liberálna švédska politika urobila z tohto mesta peklo na zemi: “Každý deň nás šikanujú”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Staffanstorp je malé mesto vo Švédsku. Obyvatelia tohto mestečka, najmä však ženy, sa po niekoľkých násilných udalostiach, ktoré sa tu odohrali cítia neisto a nebezpečne.

Príbehy ľudí zo Staffanstorpu vyšli na svetlo po tom, čo ich navštívil investigatívny novinár Joakim Lamotte. Mesto bolo predtým známe iba pre príšerný incident s nožom, za ktorý bol zatknutý afganský migrant.

Pred Lamottovým objektívom Švédi opisujú mesto ako nebezpečné a plné násilia, pričom jeho verejnému priestoru dominujú gangy.

Jedno dievča hovorí, ako ju každý deň sexuálne obťažovali a udreli v jej bývalej škole. „Zamkli ma na záchode a udreli ma opaskom. Bili ma, šikanovali a robili si zo mňa žarty. Dialo sa to každý deň,“ hovorí.

„Prišli a chytili ma za prsia. Keď som toho chlapa udrela, prišla za mnou celá jeho rodina a povedala mi, že som nadržaná a že musím držať hubu. Keď idem von so svojimi psami, hádžu na nich kamene,“ pokračuje a poukazuje na to, že sa bojí toho, čo sa v budúcnosti stane jej súrodencom.

Žena vysvetľuje, že napadnuté deti vyzývajú svojich rodičov, aby nezasahovali, pretože gang sa deťom následne pomstí. Ďalšia žena hovorí, ako ju „brutálne“ zbil gang 15 ľudí.

Počas živého vysielania sa však zrazu objaví „politicky korektný“ právnik, ktorý popiera celý hororový obraz Staffanstorpu. Hovorí, že mesto je na jar „pokojné“.

Podľa právnika je úplne nesprávne prispievať k „nenávisti“ v spoločnosti. Tvrdí, že Lamotteho webová stránka je „hrozná“ na čítanie. Jedno z dievčat však odpovedá: „Ľudia musia vedieť, čo sa deje!“

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *