Liberálna škola v Austrálií zaviedla toalety pre všetkých. Dievčatá majú strach a hanbia sa - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Liberálna škola v Austrálií zaviedla toalety pre všetkých. Dievčatá majú strach a hanbia sa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Študenti St. Eugene College v austrálskom Brisbane prišli po prázdninách do školy a tam ich čakalo prekvapenie. Vedenie školy totiž medzitým zaviedlo rodovo neutrálne záchody a chlapci a dievčatá teraz majú spoločné toalety.

To vyvolalo búrku nevôle nielen medzi študentmi, ale hlavne medzi rodičmi. Študentky a ich rodičia sa celkom oprávnene obávajú sexuálnych útokov, či zhoršenie hygieny. Muži a ženy predsa len používajú záchody pri močení rôznym spôsobom.

Riaditeľka školy M. Dann dodatočne poslala rodičom list, kde vysvetľuje, že vraj sa jedná o pokus porovnateľný s používaním toaliet v domácnosti, kde vraj tiež všetci používajú rovnakú toaletu. Tej pokrokovej dáme akosi uniklo, že v rodine sa všetci dobre poznajú a rozhodne ich tam nechodia na záchod očumovať nadržaní puberťáci, alebo nejaký mladý sexuálny deviant.

Rodičia sa ale báli sťažovať sa verejne a obávali sa, že si vedenie školy zasadne na ich deti. Nakoniec ale riaditeľka školy tlaku podľahla a dodatočne vraj ešte zavedú záchody oddelene pre dievčatá a chlapcov. Bude zaujímavé sledovať, koľko študentov bude potom využívať nákladne vybudované rodové toalety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *