Leží tam muž, ktorého ste strelili do krku! Choďte sa pozrieť! Kričia ľudia policajtovi a ten ich ignoruje - MAGAZÍN 1
Slovensko

Leží tam muž, ktorého ste strelili do krku! Choďte sa pozrieť! Kričia ľudia policajtovi a ten ich ignoruje

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Sociálnymi sieťami sa šíri video z bratislavského protestu, kde ťažkoodenec zasiahol gumovým projektilom pomerne pokojného protestujúceho muža priamo do krku, kde sa mu projektil zaryl hlboko pod kožu a podľa lekárov stačil milimeter a trafil by mu tepnu.

Muž na videu síce stojí pri policajtoch, no nevyzerá to, že by chcel ísť do fyzickej konfrontácie, skôr vyjadruje svoj názor ústne. Ťažkoodenci však začali strieľať a z blízka trafili niekoľko ľudí do krku či hlavy. Strieľať by však mali výlučne do tela. Muža musela okamžite vziať sanitka.

Redakcia Magazínu 1 sa skontaktovala aj s jedným z ťažkoodencov, ktorí boli priamo v tomto zásahu a ten nám povedal, že on a väčšina jeho kolegov nebola stotožnená s týmto zásahom. Bol to teda skrat, ktorý policajt nepremyslel?

Na videu vidíme aj policajta, ktorý po brutálnom zásahu absolútne nekomunikuje s ľuďmi, aj keď mu kričia, že tam leží chlap, ktorého mohol zabiť.