Zo sveta

Letuškám sa odporúča nosiť plienky, aby nepoužívali WC a nešírili Covid

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Čínska správa civilného letectva údajne v nových pokynoch žiada od ich letušiek, aby počas letu nosili jednorazové plienky, a tak sa vyhýbali toaletám v lietadlách, aby sa znížila šanca prenosu koronavírusu.

„Odporúča sa, aby palubní sprievodcovia nosili jednorazové plienky a nepoužívali toalety, okrem zvláštnych okolností, aby sa zabránilo riziku infekcie,“ uvádza sa v správe CNN, ktorá preložila časti pôvodných pokynov.

Toto nové odporúčanie sa zaradilo medzi pravidlá, ktoré hovoria aj o nosených rúšok, rukavíc, okuliarov, informuje Business Insider.

Súčasťou sú aj pokyny, ako dezinfikovať po každom lete lietadlo a ako sa zbavovať použitých ochranných prostriedkov, aby nedošlo ku kontaminácii pokožky alebo odevu.

Podobné nariadenia vydali všetky letecké spoločnosti a organizácie združujúce leteckých dopravcov. Čínske pokyny však išli ešte o krok ďalej, keď oznámili, že nosením jednorazových plienok sa palubní sprievodcovia môžu vyhnúť obvykle tesným toaletám v lietadlách.

Malé priestory totiž môžu byť ohniskami na šírenie koronavírusu. Odporúčania boli určené pre letušky v oblastiach s obzvlášť vysokou mierou infekcie.

Pilotov a ďalších členov posádky sa podľa Bloombergu podobné požiadavky netýkali.