Lengvarský: Zaočkovaní majú obrovskú výhodu - neochorejú! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Lengvarský: Zaočkovaní majú obrovskú výhodu – neochorejú!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva vyhlásil, že cestovanie sa zatiaľ neobmedzuje. Od istej doby však majú byť vstupenkou na cestovanie očkovanie, e-Hranica a negatívny PCR test.

„Vstupenkou od istej doby, ktorá nebude asi veľmi dlhá, bude očkovanie, a potom registrácia v tzv. eHranici s potvrdením PCR testovania, ktoré bude vykonané v 5. alebo 8. deň podľa nariadenia úradu verejného zdravotníctva,“ spresnil Lengvarský. Vyzval preto ľudí, aby sa dali čím skôr zaočkovať, aby sa mohli počas prázdnin bez problémov vrátiť domov. Ostatní sa budú musieť povinne registrovať v eHranici. „Toto bude prísne kontrolované na vstupe do Slovenskej republiky,“ zdôraznil minister. Povinná štátna karanténa zatiaľ v hre nie je.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský prehlásil, že cestovanie sa zatiaľ obmedzovať nebude, upozorňuje však na to, že tento deň príde a zaočkovaní budú mať obrovskú výhodu – neochorejú a nedostanú sa do štátnej karantény.