Lengvarský už vie, kedy skončí koronavírus. Toto je dátum, kedy by už mala pandémia zmiznúť! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Lengvarský už vie, kedy skončí koronavírus. Toto je dátum, kedy by už mala pandémia zmiznúť!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V relácii portáli Pravda “Ide o pravdu” povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, že tretia vlna pandémie nebude tak zlá, ako tá druhá. Ako uviedol dúfa, že je to posledná vlna pandémie. Vianoce by podľa neho mali byť už bez vírusu. Hovorí, že tretia vlna bude síce intenzívna, ale bude krátka. Nemyslí si, že počet hospitalizovaných bude tak vysoký ako pri predchádzajúcej vlne. 

„Pripravujeme sa v konkrétnych regiónoch, kde je najviac nezaočkovaných ľudí, a keď bude treba, budeme tam aj reprofilizovať lôžka,“ povedal Lengvarský na margo prípravy regiónov, ktoré nemajú vysokú zaočkovanosť. Lengvarský tvrdí, že sa tretia vlna nezadržateľne blíži. V prípade, že by sa pandémia vymkla spod kontroly, nemocnice budú pripravené. Uviedol minister s tým, že počas druhej vlny bolo maximum hospitalizovaných ľudí 4-tisíc. Toto číslo by sme dosiahnuť nemali, tvrdí Lengvarský.