Lengvarský: Opatrenia musíme upraviť tak, aby sme zvýhodnili zaočkovaných - MAGAZÍN 1
Slovensko

Lengvarský: Opatrenia musíme upraviť tak, aby sme zvýhodnili zaočkovaných

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku sa bude prehodnocovať covidový automat, ktorý by sa mal upravovať aj pre ľudí, ktorí sa rozhodli dať zaočkovať. Ako hovorí minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, diskutuje sa o tom, akým spôsobom čo najviac zvýhodniť tých, ktorí sa dali zaočkovať.

“Akým spôsobom tie opatrenia upraviť tak, aby sme zvýhodnili tých, ktorí sú zodpovední, a nesegregovali tých, ktorí nie sú zaočkovaní”. povedal minister.

Dvaja z piatich obyvateľov na Slovensku už majú aspoň jednu dávku vakcíny. Práve zaočkovaní by mohli mať väčšiu slobodu. Odborníci uvažujú, že by napríklad nemuseli nosiť rúška.

„Ja som zástanca toho, čo spravili v Spojených štátoch. Pokiaľ to epidemická situácia umožňuje, tak zaočkovaní, tam, kde nie je ohnisko, po prekonaní určitého času nemusia v interiéroch nosiť rúška,“ navrhuje zdravotný analytik Martin Smatana.